Богдан Лутчин із села Чукалівка Тисменицького району Івано-Франківської області. Шість років тому почав вирощувати полуницю
"Кілька років возив заробітчан на полуничні ферми в Польщу. Дивувався, що в них вони популярні, а в Україні — ні. Об'їздив чимало господарств. Побачив, як заробляють за кордоном. Коли повертався з чергового заробітчанського рейсу, зрозумів, що мушу відкрити щось своє", - розповідає Богдан.
Чоловік вирішив засадити паї полуницею. Аби швидше отримати урожай, поле накривав агроволокном, а полуницю фасував у пластикові коробочки.
"Спочатку вирощував полуницю на відкритих грядках. Згодом зрозумів, що варто переходити на теплиці. Закритий ґрунт — це гарантія, що буде врожай. Бо всі хвороби приносять дощі. Використовую теплиці-тунелі іспанського типу. Вони не наглухо закриті плівкою. Внизу циркулює повітря. Ягоди не торкаються землі, тому не хворіють", - пояснює.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна квітів залежить від витраченого часу - уманчанка про незвичні вироби з порцеляни
Тепер урожай починає збирати із квітня і до листопада. Але за рахунок того, що ягода під накриттям, ціна на неї стабільна. Протягом року приблизно 60-70 грн.
"Постачаю ягоди в ресторани та продаю в магазинах, — продовжує Богдан. - Для збору полуниці наймаю людей. Платимо за кілограм зібраної ягоди 5 гривень. Є ферми, де оплачують години роботи. Так економлять. Мої працівники можуть заробити в Україні стільки ж, як у Польщі. Людей наймаємо на весь рік. У сезон вони працюють на ягодах. Ранньою весною обробляють розсаду. Взимку готують пастилу з дрібних ягід полуниці. Заморожуємо їх, коли триває сезон".
Продукти і безалкогольні напої подешевшали на 0,6%. Найбільше подешевшали фрукти і овочі - на 8,9% і 7% відповідно.
Коментарі