Саміт Європейського союзу по євро зможе заспокоїти паніку. Краху єврозони найближчим часом чекати не варто.
Таку думку висловив народний депутат від Партії регіонів Василь Горбаль.
"Ситуація в країнах єврозони в найближчі роки в будь-якому разі буде відзначена економічним спадом і рецесією. Ми є свідками створення нових інститутів управління країнами не тільки єврозони, а й усього Євросоюзу, власне того, що було упущено при створенні Євросоюзу. У той же час можемо говорити, що в певному сенсі країни Євросоюзу втрачають деякий суверенітет з погляду бюджетної політики: усім членам ЄС необхідно буде змиритися з жорсткими обмеженнями щодо проведення соціальної політики, а також неперевищення розмірів дефіцитів бюджетів - зараз обговорюється стеля в 3%", - цитує слова політика його прес-служба.
На думку Горбаля, керівники країн єврозони розуміють, що вихід будь-якої країни з єврозони може спричинити найсерйозніші наслідки для всіх інших країн.
"Тому говорити про крах євро і відновленні національних валют, а такі думки звучать, не має сенсу, такі чутки є приводом для паніки і в самому Євросоюзі, і, на жаль, в Україні. Тому населення і в країнах єврозони і в нас знімає депозити в євро і намагається переводити їх в інші вкладення. У цьому контексті лідери країн єврозони зацікавлені якнайшвидше знайти рішення для того, щоб зняти цю паніку", - зазначив нардеп.
Як підкреслив "регіонал", євро займає досить істотну роль в українських золотовалютних резервах і є однією з основних валют, в якій українці розміщують свої вклади в банках.
"Наскільки я знаю, певне пожвавлення і паніка на ринку існують, але рецепт той же - подальші дії керівництва ЄС і заспокійливі сигнали після завершення саміту", - сказав Горбаль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборону продавати землю треба продовжити ще на рік - Держземагентство
Політик упевнений, що національна українська валюта найближчим часом буде стабільна.
"Ситуація з гривнею, з нашим платіжним балансом, незважаючи на песимістичні прогнози, поки досить прогнозована, плюс керівництво Нацбанку розуміє, що в цей непростий час курсова нестабільність може призвести до трагічних наслідків, як це було в 2008 році", - підсумував Горбаль.
Коментарі