вівторок, 09 серпня 2011 10:15

Інвестори панічно розпродають акції та тікають у найбільш безпечні активи

Інвестори панічно розпродають акції та тікають у найбільш безпечні активи

Торги у вівторок практично на всіх світових ринках почалися в дусі панічного розпродажу або втечі від ризику у найбільш безпечні активи.

Інвестори побоюються, що другої хвилі фінансової кризи та всесвітньої рецесії уникнути не вдасться. Протягом дня темпи падіння поступово сповільнюються, тому що багато учасників ринку вважали первинну негативну реакцію надмірною. Однак про спокій на ринках говорити поки не доводиться.

Фондові індекси США завершили торги в понеділок одним з рекордних падінь в історії: Dow Jones впав на 5,6%, S & P 500 - на 6,7%. Ф'ючерси на ці індекси під час торгів у вівторок знижуються приблизно на 1%, що свідчить про можливість ще однієї "ведмежої" сесії.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's слідом за зниженням суверенного рейтингу США, здійсненого минулого тижня, в понеділок увечері знизило довгострокові кредитні рейтинги найбільших іпотечних компаній США - Fannie Mae і Freddie Mac. Також погіршено оцінки якості тисяч американських муніципальних облігацій, прив'язаних до еталонних федеральним паперів.

Азія з ранку у вівторок пішла по стопах американського фондового ринку: падіння зведеного індексу доходило майже до 6%, гонконгський Hang Seng в якийсь момент звалився на 7%, південнокорейський Kospi - на 9,9%, що змусило Корейську фондову біржу ненадовго призупинити торги.

У Токіо Nikkei 225 за підсумками сесії пішов в мінус на 2,3%, трохи скоротивши ранкове падіння.

"Ринок стурбований перспективами світової рецесії. Зниження кредитного рейтингу США агентством S & P посилило тривогу.Також ринок думає про європейську ситуацію", - зазначила сировинний аналітик Australia & New Zealand Banking Group Ltd Наталі Робертсон.

Ціни на нафту різко знижуються - вересневий ф'ючерс на WTI втратив 3,4%, опустившись до $ 78,55 за барель. З початку року падіння вартості WTI становить вже майже 14%. Нафта Brent з постачанням у вересні подешевшала на 2% - до $ 101,72 за барель на 8:40.

Раніше ціни на нафту падали на 5% - до 9-місячних мінімумів.

В цілому сировинні ринки перебувають біля мінімуму за 8 місяців. Індекс 24 сировинних товарів GSCI обвалився під час сесії на 3,6%, до мінімуму з грудня минулого року. За останні два дні індикатор втратив 6% після падіння на 5,9% минулого тижня.

Ціни на мідь упали до найнижчої позначки за 8 місяців. Вартість міді з поставкою через три місяці зменшилася на 3,8%, до $ 8446,25 за тонну.

Тим часом золото торгується біля рекордної позначки через популярність цього дорогоцінного металу як захисного активу - на 8:40 котирування грудневого контракту на золото становило $ 1757,90 за тройську унцію в системі електронних торгів Comex. Раніше ф'ючерс піднімався до $ 1774,80.

Однак і на цьому похмурому тлі зустрічаються світлі плями: австралійський фондовий ринок до закриття сесії відіграв падіння, що доходило до 4%, і індекс S & P / ASX 200 закрив сесію в плюсі ??на 0,2%.

"Сам страх перед рецесією може нас від неї врятувати", - вважає головний економіст видання MarketWatch Ірвін Келлнер.

Побоювання викликають зниження цін на сировину, це може спричинити за собою зменшення вартості споживчої продукції і зростання споживчих витрат, що піде на користь економіці.

Зараз ви читаєте новину «Інвестори панічно розпродають акції та тікають у найбільш безпечні активи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути