Зниження видобутку нафти на ключових російських родовищах Західного Сибіру продовжиться найближчим часом.
Про це йдеться в доповіді агентства Fitch Ratings "Російські нафтогазові компанії в умовах санкцій", пише DN.UA.
Аналітики зазначають, що відновлення цін на нафту допомогло б сповільнити падіння видобутку на цих ділянках, де видобувається основна частка російської нафти.
"Проте в довгостроковій перспективі вони також зіткнуться із загрозою з боку західних санкцій, які зменшили доступ нафтовидобувних компаній до довгострокового фінансування та сучасних технологій, потрібних для видобутку нафти", - вважають у Fitch.
У доповіді йдеться, що в першій половині 2015 року видобуток нафти у ВАТ "Лукойл", другій за величиною російській нафтовидобувній компанії, скоротився на 4,3% до аналогічного періоду попереднього року, що майже в три рази перевищує середнє зниження в 1,5% в рік за даними компанії за 2011-2014 роках.
ВАТ НК "Роснефть", нафтовидобувна компанія номер один в РФ, показала зниження видобутку в Західному Сибіру на 3,2% до аналогічного періоду попереднього року.
"Якщо санкції збережуться, вони будуть чинитимуть більш виражений вплив на видобуток в середньостроковій перспективі. Як наслідок, ми очікуємо, що видобуток у "Лукойла" і "Роснефти" в Західному Сибіру продовжить знижуватися на 3-4% в рік", - йдеться в доповіді.
Нагадаємо, що проект Генеральної схеми розвитку нафтової галузі Росії до 2035 року свідчить, що видобуток нафти на діючих родовищах може скоротитися на 125 млн т (34,5%), до 237 млн т в рік. Сьогодні на ці родовища припадає близько 70% усього видобутку "чорного золота" в РФ - близько 525 млн т.




















Коментарі