Ексклюзиви
пʼятниця, 16 січня 2015 13:43

Фіксованого курсу гривні більше не буде ніколи - Гонтарева

Фіксованого курсу гривні більше не буде ніколи - Гонтарева
Фото: dt.ua

Національний банк України не повернеться до фіксованого курсу національної валюти. Про це заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева під час виголошення звіту щодо роботи регулятора у Верховній Раді України.

"У нас ніколи вже не буде фіксованого курсу. Принаймні за моєї каденції. Ніколи", - заявила вона.

На запитання народного депутата щодо заходів боротьби з нелегальним валютним ринком в Україні, Гонтарева зазначила: "Коли в країні дефіцит валюти, Національний банк впроваджує адміністративні обмеження. Поки вони існують, будуть існувати компанії, які намагаються його обійти. Тому - чорний ринок, сірий ринок. На жаль, ліквідність валютного ринку дуже мала, а попит настільки великий. Наше головне завдання, щоб у нас був один курс, реальний та ефективний".

При цьому голова НБУ зазначила, що сподівається швидше віднайти валютну рівновагу на ринку, коли "міжнародний фонд оголосить про допомогу".

Крім того, під час свого виступу перед народними обранцями, Гонтарева заявила, що регулятор не може самостійно забезпечувати стабільність гривні і відповідальність за ситуацію з курсом валют Нацбанк несе разом з урядом.

"НБУ не може створювати платіжний баланс країни, від якого залежить стабільність національної валюти. Тому що курс – це тільки дзеркало того, що відбувається з платіжним балансом", – сказала вона.

За словами голови НБУ, регулятор може лише тимчасово впливати на курс гривні, витрачаючи резерви або запроваджуючи короткострокові адміністративні заходи на валютному ринку.

Гонтарева наголосила, що через накопичені за попередньої влади дисбаланси уникнути девальвації гривні було неможливо. Зокрема, в 2013 році, за її словами, щоб утримати курс на рівні 8 грн за долар, було витрачено $23 млрд, ще $4 млрд -  за перші місяці 2014 року.

 

 

Зараз ви читаєте новину «Фіксованого курсу гривні більше не буде ніколи - Гонтарева». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути