Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України веде переговори з ФАО та Генеральним директоратом Європейської Комісії з охорони здоров'я і захисту прав споживачів (САНКО) про надання фінансової допомоги для боротьби із захворюванням африканської чуми свиней (АЧС).
Як повідомив глава Держветфітослужби Володимир Горжеєв на прес-конференції в Києві в четвер, після реєстрації АЧС на території України ветеринарне відомство отримало листа від представників ЄС з пропозицією допомоги.
Українська сторона вже направила свої пропозиції, зокрема, йдеться про обладнання двох ПЛР-лабораторій (полімеразної ланцюгової реакції) в Запорізькій та ще однієї з областей Східного регіону України, зазначив Горжеєв.
За його словами, сума планованої допомоги поки не обговорювалася.
Як повідомлялося, 20 серпня ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН) попередила ряд країн, у тому числі і членів ЄС, про підвищений ризик зараження свиней африканською чумою.
ФАО зазначила, що в Україні, де нещодавно була вперше зареєстрована АЧС, вдалося зупинити поширення захворювання. Разом з тим, вона звертає увагу на те, що на додаток до Україні інші країни, зокрема, Молдова, Казахстан і Латвія, які розводять у домашніх господарствах або на сімейних фермах велику кількість свиней і мають при цьому дуже слабкий рівень біологічного захисту, також знаходяться в зоні підвищеного ризику зараження.
У зв'язку з цим головний ветеринарний експерт ФАО Хуан Луборт закликав національні та місцеві органи влади у всьому регіоні посилити заходи щодо запобігання захворювання і бути готовими до дій у відповідь у разі нових епідемій.
Захворювання свиней африканською чумою, зафіксоване 31 липня у Запорізькій області, є першим випадком спалахи цієї хвороби в Україні.
Африканська чума свиней - контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Воно передається при прямому контакті хворих та здорових тварин через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від АЧС немає.
Коментарі
2