В Україні трудове законодавство кардинально не змінювали з радянських часів. По суті, маємо комуністичний Трудовий кодекс, розповів Gazeta.ua голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.
"Людину практично не можливо звільнити. Будь-хто на будь-яку посаду може поновитися через суд. Цим користуються прокурори, суді, високопосадовці", - пояснює Дорошенко.
У Трудовому кодексі варто закріпити поняття гнучкий графік роботи, каже експерт.
"Сьогодні більшість громадян працюють дистанційно. Головний критерій — ефективність роботи. Якщо людина дає результат, то яка різниця, звідки і скільки часу у день вона працює. Крім того, не треба витрачати гроші на облаштування робочого місця чи обслуговування офісної техніки", - наголошує Олексій Дорошенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як створити мільйон робочих місць
За його словами, треба зменшити кількість святкових днів хоча б на 3. Це дасть додатково 1% зростання ВВП щороку. Сьогодні ж відпочиваємо стільки, як німці. У Польщі, країнах Східної Європи святкових днів менше.
Економіст Олександр Охріменко пояснює, що Україні треба чітко визначитися, на яку модель трудового законодавства орієнтуватися - соціальну захищеність чи соціальну незахищеність працівників.
"У Швеції працівники соціально захищені. Там дуже великі податки. Якщо людина втрачає роботу, то отримує гідну допомогу з безробіття. Може жити на ці гроші. У Німеччині навпаки. Якщо працівника звільняють, то він живе за рахунок своїх заощаджень. Ми ж маємо хаос у трудовому законодавстві", - підсумовує Охріменко.
В Україні до кінця року запланували змінити трудове законодавство та прийняти новий Кодекс законів про працю. Так, пропонують збільшити відпустки, скоротити випробувальні терміни та офіційно дозволити дистанційну роботу.
Коментарі
1