четвер, 15 лютого 2018 21:10

Експерти пояснили, чому не всюди можна розрахуватися карткою

Експерти пояснили, чому не всюди можна розрахуватися карткою
Термінали невигідні для фіктивних підприємств чи підприємців, які мають набагато вищі доходи і не попадають у групу спрощеного оподаткування. Фото: ZakNEWS

До 2020 року Кабмін хоче зобов'язати встановити платіжні термінали всіх суб'єктів господарювання. У тому числі платників єдиного податку.

"Підприємці часто не встановлюють термінали, щоб приховати власні прибутки і не сплачувати податки до казни. Як правило, терміналів не встановлюють продавці контрабанди. Їм не потрібні проблеми", - розповів Gazeta.ua президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За його словами, часто банки пропонують підприємцям платіжні термінали безкоштовно. Лише за умови відкриття рахунку. Дехто надає бонусні програми як підприємству, так і покупцям.

"На сьогодні в Україні всі торговельні організації, якщо це не приватні підприємства, мають постійні термінали. Приватні підприємства, які торгують алкоголем, також зобов'язані встановити їх. Якщо термінал не працює, клієнти можуть поскаржитися. За це підприємство заплатить штраф 17 тисяч гривень. Якщо податкова зафіксує відсутність терміналу, штраф складатиме 170 тисяч", - каже Охріменко.

За його словами, мобільний зв'язок 3G дозволяє встановити термінали не лише у великих містах України, а й у маленьких містечках і селах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ: 45% української економіки знаходиться в тіні

"Уряд хоче зруйнувати в класичному розумінні монополію касових апаратів. Наприклад, шляхом завантаження спеціального програмного забезпечення на телефон. Тоді сформувати чек і видати його клієнту можна буде через мобільний пристрій", - заявив фінансовий аналітик Олексій Кущ.

Він наголосив, що забезпечити підприємців терміналами реально. Щоправда в сегменті малого бізнесу, нововведення сприймуть досить негативно. Невигідні термінали для фіктивних підприємств чи підприємців, які мають набагато вищі доходи і не попадають у групу спрощеного оподаткування.

"Доречно було б зобов'язати встановлювати термінали, коли запроваджували спрощену систему оподаткування для малого бізнесу. Тоді логічно було вимагати повної прозорості і звітності від підприємців", - підсумував Кущ.

З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці другої і третьої груп зобов'язані платити єдиний соціальний внесок на суму 704 грн у місяць, навіть якщо не отримали прибуток. Раніше ФОП у разі отримання прибутку сплачував лише 5% податку. Прийняття закону спричинило масове закриття так званих "сплячих Фопів".

Зараз ви читаєте новину «Експерти пояснили, чому не всюди можна розрахуватися карткою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути