Заяви представників української влади про намір відмовитися від закупівлі російського газу до кінця поточного року слід було розглядати у трьох площинах: економічній, політичній та стратегічній.
Про це розповів експерт Володимир Нагірний у ефірі Українського радіо.
За його словами, в економічній площині така заява є свідченням невтішної ситуації з фінансовим станом "Нафтогазу України".
"Компанія має серйозні борги, у тому числі перед російською стороною. Відповідно, немає коштів на закупівлю російського газу. Це тягне за собою цілий комплекс проблем: від ризику зриву опалювального сезону до проблеми позову РФ до Стокгольмського арбітражного суду про недобір Україною газу", - сказав Нагірний.
Він зауважив, що у політичній площині заява є частиною інформаційного протистояння, яке точиться з приводу цивілізаційного та інтеграційного вибору України - можливого підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
У стратегічному виміри, каже Нагірний, газова проблема є частиною курсу на зниження залежності України від російських носіїв.
Нагадаємо, на початку листопада "Нафтогаз" призупинив імпорт газу в "Газпрому". Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Україна не здійснюватиме закупівлі до кінця поточного року.
Проте 15 листопада, після зустрічей голів "Нафтогазу" та "Газпрому", а також телефонної розмови прем'єр-міністра Миколи Азарова з його російським колегою Дмитром Медведєвим, стало відомо, що "Нафтогаз" відновив закупівлі газу з РФ.
Коментарі