вівторок, 24 березня 2020 14:38

Долар може перетнути нову психологічну позначку у квітні

Долар може перетнути нову психологічну позначку у квітні
Першого психологічного рівня в 30 грн за долар може бути досягнуто вже у квітні. Фото: pixabay.com

Курси долара і євро після невеликого зниження знову різко пішли вгору. На готівковому ринку також відбулося падіння курсу національної валюти на 20-40 коп. В обмінниках долари можна здати в середньому по 27,48 грн, купити по 28,32 грн; євро здати по 29,39 грн, купити по 30,47 грн.

"Курс гривні ще дещо знизився і зранку у вівторок, 24 березня, перебуває на рівні 27,55 гривні за долар, — розповів "ФАКТАМ" керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин. - Ослаблення національної валюти триває через складну ситуацію у світі й Україні у зв'язку з поширенням коронавірусу. Згідно з прогнозами влади, оптимальний сценарій розвитку економічної ситуації в Україні на тлі боротьби з коронавірусом передбачає падіння ВВП країни на 5 відсотків. При цьому дефіцит держбюджету 2020 року зросте до 7 відсотків від ВВП, хоча спочатку закладався показник в 2 відсотки. У цілому на боротьбу з коронавірусом Україна планує витратити 3,5−4 мільярди доларів. Ці кошти вона має намір отримати завдяки новій програмі співпраці з МВФ. Поки що курс шукає точку рівноваги після сильного руху. Очікуємо широкого коливання в зоні 28 гривень за долар", - повідомив Шевчишин.

Сьогодні про подальшу девальвацію гривні попереджають багато експертів.

"Введення карантину боляче вдарило по українській економіці, - повідомив РБК-Україна кандидат економічних наук Олександр Хмелевський. - Майже половина підприємств зупинила свою роботу. Частина працівників повернулася додому. Падають ціни на продукцію українських експортерів. Усе це призводить до скорочення валютних надходжень в Україну. Натомість нерезиденти розпродають українські активи та виводять кошти за кордон. Українські банки вже відчувають дефіцит готівкової іноземної валюти. Тому гривня продовжуватиме і далі знижуватися. Першого психологічного рівня в 30 гривень за долар може бути досягнуто вже у квітні. При цьому зростання курсу гривні поки що очікувати не варто".

Негативні наслідки карантину для економіки країни визнали й у президентській адміністрації. Як заявила заступник глави Офісу президента України Юлія Ковалів, за оптимістичного сценарію розвитку подій із коронавірусом падіння української економіки становитиме 5% ВВП, за підсумками 2020 року. Однак, за її словами, поки що складно робити якісь довгострокові прогнози, бо ситуація нестабільна і змінюється щодня. Варто нагадати, що в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України падіння ВВП в січні поточного року оцінили в 0,5%, і це перше падіння за 49 місяців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Криза буде унікальною: економіст пояснив, хто першим залишиться без роботи

Притому деякі економісти й політики вже пропонують свої рецепти виведення країни з кризи.

"Економіка - крихкий механізм, в якому все пов'язано через ланцюжки виробництва, - повідомив у Facebook економіст і народний депутат від партії "Голос" Володимир Цабаль. - Неможливо, щоб працював довгий час продуктовий магазин або аптека, а виробництво молока, упаковки, або надання ІТ-послуг не працювали. Карантин та інші обмеження не працюватимуть в умовах зупинки економіки. Через деякий час, вибираючи між "голодом" або "нудьгою" і "ризиком заразитися", людина вибере друге.

Бізнес значно швидше й ефективніше пристосовується до нових реалій, ніж державний сектор. Держава повинна, з одного боку, стимулювати, а часом і змушувати бізнес боротися з епідемією. Але, з другого боку, дати бізнесу можливість працювати, полегшуючи життя в умовах кризи.

Ухвалений Верховною Радою закон про запровадження податкових та інших спрощень для бізнесу у зв'язку із запровадженням карантину й економічною кризою, коштуватиме бюджету майже 10 млрд грн.

Зараз ви читаєте новину «Долар може перетнути нову психологічну позначку у квітні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути