Державні банки не мають достатньо ресурсу для кредитування населення, пояснює Gazeta.ua експерт із питань економіки Інституту Growford Олексій Кущ.
"Вони активно вкладають кошти в облігації внутрішньої державної позики, проводять операції з депозитними сертифікатами Національного банку. Насправді є заручниками державної політики в країні. Високою залишається облікова ставка НБУ, немає програм компенсації відсоткових ставок по кредитам малого та середнього бізнесу", - говорить економіст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від нерухомості до облігацій: як українці зберігають гроші
За його словами, державні банки - чемпіони за рівнем проблемних кредитів.
"Стрес-тестування Нацбанку показало недостатність капіталу Укрексімбанку та Ощадбанку в розмірі 25 і 40 мільярдів гривень відповідно. Якщо найближчим часом банки не розчистити від токсичних активів та не визначити секторальні ніші кредитування, то не варто чекати широких програм. Наприклад, Приватбанк повинен кредитувати малий і середній бізнес, Ощадбанк - населення, Укрексімбанк - експортні операції. Що бачимо зараз? Ощадбанк видає кредити як населенню, так і державним компаніям, крупним підприємствам", - резюмував Кущ.
З 13 грудня 2019-го Нацбанк знизив облікову ставку з 15,5% до 13,5%. Це пов'язано з меншими темпами зростання цін. У річному вимірі інфляція у листопаді сповільнилася до 5,1%. Цьому сприяло зміцнення курсу гривні, нижчі ціни на енергоресурси, розширення пропозиції окремих продуктів харчування.
Коментарі