Цьогоріч найвигідніше вкладати гроші всередині країни було в облігації внутрішнього державного займу. Поза межами — в американський ринок акцій, розповів Gazeta.ua Іван Компан, викладач Единбурзької бізнес-школи.
"Останні два роки дохідність ОВДП дуже висока. Реальна відсоткова ставка найвища у світі. Щоправда є ризики втратити кошти. Це короткострокова інвестиція. Вона не зовсім підходить фізичним особам. Під 30% можна інвестувати в американський ринок акцій. Це стало можливим завдяки закону про валюту", - пояснює Компан.
Українці інвестували у нерухомість, тримали гроші на депозитах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аналітик пояснив, що буде з гривнею у січні 2020-го
"Найризикованішими були заощадження у гривнях. Наприклад, депозити. За 23 роки існування гривня не стала валютою накопичення. Через це багато громадян шукають способів інвестувати в доларах та євро. Звісно, цього року гривня показала позитивну динаміку і зміцніла. Але думаю, що це штучний процес", - пояснює Компан.
За його словами, в країні треба зменшувати ризики введення бізнесу. Тоді буде можливість знижувати облікову ставку Нацбанку, а банки пропонуватимуть населенню доступні кредити.
З 13 грудня Національний банк знизив облікову ставку з 15,5% до 13,5%. Це пов'язано з меншими темпами зростання цін. У річному вимірі інфляція у листопаді сповільнилася до 5,1%. Цьому сприяло зміцнення курсу національної валюти та послабленню іноземної. З початку року до грудня долар подешевшав з 27,68 грн до 23,29 грн.
Коментарі