Ексклюзиви
Четвер, 03 листопада 2011 17:33

Депутати зглянулися: без сплати податків можна ввозити товари вартістю до 1 тис євро

Депутати зглянулися: без сплати податків можна ввозити товари вартістю до 1 тис євро

Верховна Рада сьогодні збільшила неоподатковувану максимальну сумарну вартість товарів, що ввозять в ручній поклажі або в супроводжуваному багажі до 1 тис. євро.

За відповідний законопроект № 8130-д проголосували 270 депутатів за мінімально необхідних 226.

Як повідомила прес-служба голови Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталія Хомутинніка, в документі суттєво лібералізовано процедуру митного оформлення з метою зменшення впливу людського фактору на процес та результат митного оформлення товарів.

Зокрема, визначено вичерпний перелік документів, які надаються митним органам для здійснення митного контролю, розширено сферу застосування електронного декларування, скорочено час проведення митного оформлення товарів з однієї доби до чотирьох робочих годин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євро просів на 2 копійки, курс долара тримається біля 8 гривень - міжбанк

Норми безмитного ввезення товарів на територію України громадянами встановлено на рівні загальної вартості 1000 євро та загальної ваги 50 кг. Подібний закон діє в РФ з 1 липня 2010 року. А у близькому майбутньому без податків та мит до Росії можна буде ввозити речей для власного вжитку на суму 10 тисяч євро.

Відзначимо, згідно з першою редакцією законопроекту пропонувалося збільшити планку безмитного ввезення товарів до 2 тис. євро, але в підсумку депутати проголосували за збільшення в 5 разів - до 1 тис. євро.

Ставку мита на обсяги товарів, що перевищують ці норми, зменшено з 20 до 10%.

Чітко визначено перелік предметів, які належать до особистих речей громадян і тому не обкладаються податками при переміщенні їх через митний кордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проблеми в США та Греції відібрали в нафти $ 1,07

Закон передбачає декриміналізацію товарної контрабанди, тобто переведення її до адміністративних правопорушень.

Скорочено перелік порушень митних правил, зведено до мінімуму застосування стягнення у вигляді конфіскації товарів і транспортних засобів.

17 травня Рада ухвалила законопроект № 8130-д у першому читанні.

Зараз ви читаєте новину «Депутати зглянулися: без сплати податків можна ввозити товари вартістю до 1 тис євро». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі