Середа, 14 листопада 2018 21:10

Чому в Україні масово закриваються магазини

Чому в Україні масово закриваються магазини
Продуктові мінімаркети відкривають, коли доходи громадян падають. Великі торгові центри - коли зростають. Фото: korrespondent.net

В Україні найбільше падіння роздрібної торгівлі відбулося у 2017 році. Тоді закрилися 20% магазинів.

"Найбільша кількість об'єктів роздрібної торгівлі – юридичних осіб нараховували у 1990 році. Таких існувало 145,7 тисяч, з них магазинів було 120,6 тисяч. Кожен наступний рік їх кількість падала. Винятком став 1993 рік. Тоді торгівля додала 3,2 тисяч точок", - написав у Facebook директор асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

Динаміка розвитку роздрібної торгівлі відповідає тенденціям у суспільстві. Коли українці можуть дозволити собі купувати щось, крім їжі, зростає кількість торгівельно-розважальних центрів. Продуктові мінімаркети відкривають, коли доходи громадян падають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кар'єра у сфері торгівлі: від продавця-консультанта до адміністратора магазину

"Через кризу 2008 року роздрібна торгівля зменшилася на 14%, пізніше ще на 6. Щоправда магазини активніше закривали після кризи 2014-го. Спочатку роботу припинили 21% юридичних осіб, які займалися торгівлею. Далі падіння кількості магазинів відбулось на 18%. У 2017-му — на 20%. Водночас побільшало поодиноких продуктових та непродуктових магазинів. Але вони не компенсують кількості тих, які закрили", - наголосив Дорошенко.

Закриття магазинів свідчить про скорочення робочих місць. Оскільки торгівля є лідером з кількості працюючих. Здебільшого громадяни, які втратили роботу, їдуть працювати за кордон.

У першому півріччі 2018 року на 30% зросли продажі одягу та взуття, який виготовляють невеликі українські підприємства. Товар вони реалізують переважно через шоу-руми та соціальні мережі.

Зараз ви читаєте новину «Чому в Україні масово закриваються магазини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20842
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода