Збільшення ціни на газ без встановлення лічильників та присвоєння будинкам енергетичних паспортів - це просто здорожчання, а не реформа. Про це в коментарі Gazeta.ua сказала Марія Яковлєва, член колегії Держагентства з енергозбереження та енергоефективності.
"Якщо піднімати ціну на газ, то треба одночасно встановлювати лічильники. Тоді людина буде платити за реально використаний газ. Плюс ми проводимо заходи по енергоефективності, по розвитку альтернативних джерелах. У нас близько 70% населення живе в містах і споживає газ в плиті. Практично в усіх цих споживачів немає лічильників. А різниця між реальним споживанням і фактичним - в чотири рази. Бо норма – 6 кубометрів, а реальне споживання з лічильником півтора. Ось з чого потрібно починати", - зауважила Яковлєва.
На думку експерта, якщо Україна переходить на європейські стандарти, кожен будинок має отримати енергетичний паспорт.
"Потім потрібно ділити на тих, хто може платити, а хто ні. Великі будинки, які споживають понад 6 тисяч кубів на рік, можуть платити по збільшених тарифах. Сільські будинки і котеджі, площею до 600 "квадратів", мають право на окремий підхід держави. Найбільше позначиться підвищення цін на людях у кого є газова плита плюс газова колонка і власниках невеликих будинків, в яких є плита і газовий котел", - додала Яковлєва.
Нагадаємо, з 1 квітня зросте ціна на газ для підприємств теплокомуненерго у 2,2 разу – до 2 934 грн за тисячу кубометрів, а також мінімальний тариф на газ для населення у 3,3 рази – до 3 600 грн за тисячу кубометрів.
Згідно з рішенням, мінімальний тариф для населення встановлюється в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня при споживанні до 200 кубометрів на місяць. Якщо більше - 7 188 грн.
Коментарі
2