Ексклюзиви
Середа, 16 квітня 2014 14:05

Без валютного коридору долар може підскочити до 20 гривень - експерт

Без валютного коридору долар може підскочити до 20 гривень - експерт
Олександр Охрменко. Фото: inpress.ua

Жорсткі дії Національного банку України (НБУ) щодо 14 банків, які спекулювали валютою, дали позитивні результати і вже спостерігається ревальвація гривні. Але це не означає, що в майбутньому можна виключити стрибки курсу долара до 13 грн і вище.

Про це у своєму блозі на Gazeta.ua пише президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

"Час, що минув, показав, що наш валютний ринок дуже сильно залежить від атак валютних спекулянтів. І потрібно раз і назавжди захистити українців від валютних спекулянтів і їхніх ігор з валютою", - підкреслив він.

За його словами, нині єдиним виходом зі сформованої ситуації на валютному ринку може бути тільки відновлення офіційного валютного коридору для курсу долар/гривня на весь 2014 рік.

"Про параметри валютного коридору можна сперечатися, але враховуючи загальну ситуацію на валютному ринку і курс долара, закладений при розрахунку держбюджету України на 2014 рік, доцільно встановити валютний коридор в межах від 9 до 10 гривень за долар США", - вважає Охріменко.

Експерт зазначив, що наявність валютного коридору обмежить можливості для валютних спекулянтів, і заспокоїть простих українців.

"Вони будуть чітко розуміти, як може змінюватися курс долара, які у них валютні ризики, і це буде головним чинником, який стримуватиме українців скуповувати долари, в умовах навіть зростання курсу. Тільки так можна заспокоїти валютний ринок і повернути курс гривні у нормальний стан. Без валютного коридору валютний хаос буде постійно повторюватися, а валютні спекулянти будуть кожен день провокувати зростання курсу долара. Та тоді вже і 20 грн за долар не буде здаватися великим курсом", - підсумував Охріменко.

Нагадаємо, НБУ тимчасово відключив 14 банків від системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку.

Сьогодні голова Нацбанку Степан Кубів заявив, що в цих банках проводиться перевірка.

Зараз ви читаєте новину «Без валютного коридору долар може підскочити до 20 гривень - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода