Киянка Аліна Огородник заплатила $300, щоб влаштувати у дитячий садок свою трирічну доньку Марію.
"На чергу в дитсадок ми стали, коли Марічці було два місяці. Треба було послухати свекруху і написати заяву у дитсадок одразу, коли нас виписали з пологового. У черзі ми були 29-ті. Коли після двох років у декреті я захотіла вийти на роботу, виявилось, що Машу у садочку не чекають. У черзі ми лише 16-ті. Просили почекати ще рік-два. На няню у нас грошей нема. Тому я не вагаючись пішла до завідувачки", - розповіла жінка.
Завідувач дитсадка натякнула, що попасти у нову групу можна, якщо батьки зроблять батьківський внесок на розвиток дитсадка.
"Чоловік не хотів, щоб донька через хабар у садочок потрапила. Пропонував, щоб ми пішли у приватний, через дорогу від нашого дому. Але там за місяць треба платити 3,5 тисячі гривень. За ці гроші можна найняти няню, яка заодно буде хатньою працівницею. Правда, дітей вчать англійської, водять у басейн, на танці і вчать кататися на ковзанах", - зізналась Огородник.
Через місяць після благодійного внеску у $ 300, доньку Огородників прийняли у групу.
"Думали, на цьому благодійні внески закінчаться, але з цього збір грошей тільки почався. Виховательки написали нам список з канцтоварів та засобів побутової хімії, орієнтовно на 300 гривень. Треба було купити все: туалетний папір, рідке мило, пральний порошок, фарби, пензлики, альбоми. По 200 гривень у вересні зібрали на меблі, у жовтні - по 250 - на вікна, у листопаді - по 100 на тюль і штори", - зазначила Огородник.
На початку березня батьків дошкільнят вихователі викликали на батьківські збори.
"Батьківський комітет зібрав по 70 гривень на подарунки для вихователів і няні. Вихователі знову попросили по 200 гривень, щоб привести в лад дитячий майданчик: відремонтувати каруселі і дитячі гірки, завезти пісок у пісочниці, висадити дерева. Багато батьків обурились. Але все рівно всі скинулись, бо водити дитину у дитсадок дешевше, ніж наймати няню", - згадала жінка.
Коментарі
3