Консолідація регуляторів і банків зменшить кількість фінансових пірамід.
Про це під час круглого столу заявила заступник голови правління "Ерсте-банку" Світлана Черкай.
"Потрібно підвищувати фінансову грамотність українців, особливо молодих - до 30 років. В умовах фінансової турбулентності, коли вклади людей в золото, придбання цінних паперів, депозити в сумнівних банках втрачають довіру, вони вкладають гроші у фінансові піраміди", - сказала вона.
Грошові вклади у фінансові піраміди банкір пояснює тим, що люди прагнуть легкої наживи. Експерт називає це "феноменом Івана-дурника".
"Ми вирішили "бить таких клиентов рублем". Розмістили оголошення, що клієнти мають знати, що вони несуть персональну відповідальність, вкладаючи гроші у фінансові піраміди. Тому встановили плату за прийом грошових платежів в сумі 200 гривень. Найпарадоксальніше те, що люди платили тисячу гривень, зверху ще 200, і в них не було сумніву, що вони роблять правильно", - зауважила Черкай.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найбільші країни-експортери почали готуватися до валютних воєн
Вона вважає, що банківським працівникам є чому повчитись у розробників фінансових пірамід.
"Організатори фінансових пірамід у брошурах своєї компанії детально розписують, скільки клієнт отримає через місяць-два-рік. Це підкуповує. Цього не вистачає банківській системі. Банки сьогодні дають менш вичерпну інформацію своїм клієнтам, тому втрачає частину з них", - додала Черкай.
Нагадаємо, 16 червня творець гігантської фінансової піраміди 1990-х Сергій Мавроді заявив, що відновлення роботи проекту МММ-2011, виплати за яким були заморожені в кінці травня через масштабну паніку, вже неможливе, а грошей на розрахунки з усіма його учасниками не вистачить.
Коментарі