У 2014-му роботодавці пропонували більшу зарплату, ніж очікували отримувати українці. У 2018 році ситуація змінилася.
Це пов'язано з тим, що кількість безробітних з 2014-го помітно зменшилася. Українці після кризи змогли знайти хоч якусь роботу. Крім того, вакансій вистачає. При цьому не всі готові працювати за зарплату більшу на 10%. При зміні роботи громадяни враховують до своїх заробітків як інфляцію, так і підвищення орендної плати за квартиру чи інші статті витрат, пише The Point.
За рік - з IV кварталу 2017-го до IV кварталу 2018 року середні зарплати українців у вакансіях зросли на 2868 грн. Зарплатні очікування пошукачів зросли на 2066 грн. З 2014 року зарплати підвищилися у понад 2 рази.
Сьогодні найбільша різниця між зарплатою, яку пропонують роботодавці і яку хочуть отримувати працівники, існує для студентів, фахівців на початку кар'єри, програмістів та фармацевтів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найкращих роботодавців України
Торік на 25% зросла зарплата у Чернівцях. Це пов'язано з масовою трудовою міграцією українців. У Вінниці, Сумах та Запоріжжі середня зарплата не дотягує до 10 тис. грн.
В Україні у VI кварталі 2018-го найбільш затребуваними були фахівці у сфері торгівлі та логістики. Попитом користувалася категорія "робота за кордоном". Роботодавці шукали обслуговуючий персонал до барів і ресторнів. Пропонували роботу у сфері виробництва та енергетики. Водночас попит на будівельників і фахівців агросектору різко впав.
Коментарі