вівторок, 07 травня 2019 21:10

Як успішно пройти співбесіду: поради експертів

Як успішно пройти співбесіду: поради експертів
На співбесіді не варто говорити погано про своїх попередніх колег чи керівництво. Фото: forbes.net.ua

Щоб отримати роботу, треба успішно пройти співбесіду. Інколи їх проводять у кілька етапів - з hr-менеджером, роботодавцем і вашим безпосереднім керівництвом.

Готуватися до цього варто заздалегідь. Дізнайтеся, чим займається компанія, подумайте над тим, про що вас можуть запитати. Щоб приємно вразити майбутнього роботодавця на співбесіді, дотримуйтесь певного плану, пише The Point.

Дрес-код

У багатьох компаніях дрес-коду не існує. Однак вас завжди зустрічатимуть "по одягу". Тільки потім формуватимуть думку як про фахівця. На співбесіду краще обирати повсякденний діловий стиль. Одяг має бути стриманим і комфортним. Відповідати тому місцю, куди йдете на співбесіду.

Ознайомтеся з інформацією про компанію

На співбесіді роботодавець має побачити у вас частину свого колективу. Дізнайтеся якомога більше про історію компанії, корпоративну культуру, традиції, принципи роботи.

Говоріть правду

Ніколи не брешіть на співбесіді. Краще добре і правильно розповісти про те, що вмієте, ніж прикрашати свої досягнення. Не вигадуйте посад і компаній, де раніше не працювали. Все одно пізніше всі дізнаються правду.

Ведіть себе природно

Не варто робити зайвих неприродних рухів. Постарайтеся стежити за тим, як сидите. Рівно тримайте спину, не бігайте очима по кімнаті. Покажіть вміння тримати себе. Говоріть виразно і чітко без слів паразитів і сленгу. Будьте відкриті і впевнені в собі.

Не використовуйте певні фрази

Думайте про те, що говорите і як це сприйме роботодавець. Уникайте небезпечних фраз - "Я не знаю", "Я не хочу", "Я ніколи цього не робив", "Мені все одно", "Я тут випадково", "Я ніколи не планував працювати у цій сфері", "Я так нервую".

Крім того, не варто говорити погано про своїх попередніх колег чи керівництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зросла середня зарплата

Підготуйтеся до запитань

Складіть приблизний перелік запитань до вас. Підготуйте на них відповіді. Якщо підготуєтеся заздалегідь, то зможете уникнути затримок, нервів чи невиразних фраз.

Найпоширеніші питання на співбесіді:

- Розкажіть про себе

- Які ваші сильні та слабкі сторони?

- Чому хочете працювати у нас, що знаєте про нашу компанію?

- Чого очікуєте від цієї роботи?

Сформуйте образ фахівця

На співбесіді розкажіть про те, які робочі завдання вмієте вирішувати, про ваш досвід. Також поділіться планами, перспективами і робочими амбіціями з роботодавцем. Покажіть себе перспективною людиною, яка зацікавлена в професійних перемогах і здатна працювати в команді.

Від початку року зарплати українців у середньому зросли на 10%. Найвідчутніше підняли оклади молодим спеціалістам — на 25%. Будівельникам у першому кварталі підняли виплати на 2 тис. грн. Їм у середньому платять 12 тис. грн. На 17% зросли зарплати у виробничій сфері — до 10 тис. грн. Стільки ж пропонували домашньому персоналу і студентам без досвіду роботи.

Зараз ви читаєте новину «Як успішно пройти співбесіду: поради експертів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути