За даними Міністерства соціальної політики, близько 571,6 тис. українців отримають компенсацію за електроопалення. Її середній розмір становить 564 грн. Як рахують суму компенсації для кожного споживача, Gazeta.ua пояснили в пресслужбі постачальника електроенергії та газу YASNO.
Постановою Кабміну компенсацію витрат затвердили певним категоріям споживачів електроенергії:
- багатодітним, прийомним сім'ям та будинкам сімейного типу
- громадянам, що проживають в будинках з електроопаленням та мають право на знижений тариф станом на 31 грудня 2020 року.
Ці споживачі в 1-му кварталі 2021 року щомісячно отримуватимуть виплати від держави в складі субсидії, а за її відсутності кошти зараховуватимуться на особовий рахунок в електропостачальника. Розмір компенсації дорівнює різниці вартості електроенергії за фіксованою ціною 1,68 грн/кВт∙год та зниженим тарифом 0,9 грн/кВт∙год.
Наприклад, споживач з електроопаленням використовує 400 кВт·год на місяць. За зниженим тарифом 0,9 грн/кВт∙год раніше він сплачував: 400*0,9 = 360 грн. За фіксованою ціною 1,68 грн/кВт∙год вартість електроенергії становить: 400*1,68 = 672 грн. Компенсація розраховується наступним чином: 672 – 360 = 312 грн.
"Для точного розрахунку суми компенсації, залежно від спожитого обсягу електроенергії, клієнтам важливо своєчасно передавати показання лічильника", - радять аналітики YASNO.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як перестати переплачувати за комуналку: поради експерта
Українці, які не мають субсидії, побачать компенсацію в рахунках за січень, лютий та березень. У паперовій платіжці суму до сплати зменшать на розмір компенсації. Також її можна буде побачити в Особистому кабінеті після 10 числа.
Тим, хто отримує субсидію, компенсацію на електроопалення надаватимуть у її складі. Суму визначатимуть управління соціального захисту населення відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій з урахуванням постанови Кабінету Міністрів "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".
Кабінет міністрів дозволив державне регулювання ціни на електроенергію в Україні. Для цього уряд вніс її до списку соціально значимих товарів.
Коментарі