Викладач з етикету навчального центру "Успіх" в Києві Валентина Пархоменко навчає слухачів курсів, як правильно дарувати гроші.
"20 років тому вважалося неетичним дарувати людині готівку. Принаймні, так писали в усіх посібниках з етикету. Тепер гроші можна дарувати і рідним, і друзям, і колегам, і підлеглим. Але їх слід вручати у конверті або в іншій упаковці. Тицяти купюру в руку - це образа. Банкноти мають бути в хорошому стані, не пом'яті. Що крупніший номінал, то краще. Вручати подарунок лише з єдиним словом "вітаю" неввічливо. Даруючи кошти, скажіть хоча б так: "Я дарую не гроші, а можливість", - радить вона.
За її словами, оформити подарунок можна у різні способи:
Подарунковий сертифікат на певну суму замість готівки. Їх випускають мережі супермаркетів, магазини одягу. Сертифікатом можна оплатити покупку або ж обміняти на готівку.
Банківська картка. Картки миттєвого випуску пропонують багато банків. Але дуже велика сума може й образити людину. За кордоном теж презентують гроші. Суми скромні.
У цигарковій пачці. Так можна дарувати курцеві. Купюри скручують у трубочки, схожі на сигарети.
Прикріпити купюру до гілок невеликого дерева чи вазона. Такий спосіб популярний у Німеччині.
Футляр для ювелірних прикрас. Його можна придбати за 15-20 грн.
Повітряна кулька. Вкласти купюру у кульку, потім надути.
Рамка під склом. На ній роблять напис "У разі аварії розбити". Таке оформлення підійде для марнотратників.
Картонні коробки, вкладені одна в одну, як матрьошка. Так дарують дітям.
Валіза, наповнена фальшивими купюрами. Серед них має бути справжня готівка. Жартівливе оформлення підійде для родичів та друзів.
Керівництву Пархоменко радить дарувати не гроші, а цінний подарунок. Особливо якщо він колективний.
Коментарі