Середа, 09 листопада 2016 11:48

Як позначиться на українцях відмова від готівки - економіст

Як позначиться на українцях відмова від готівки - економіст
akzent.zp.ua

Українців стимулюватимуть відмовлятися від готівки та частіше користуватися банківськими картками. Перехід від готівки до карткових розрахунків здешевить кредити. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів директор Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

"Готівкові гроші працюють поза банківською системою. Крім того, паперові гроші дорогі. Розрахунки платіжними картками дозволяють не виводити кошти з банківської системи і знизити вартість грошей. Кредити можуть бути дешеві. Наприклад, у Німеччині низькі відсоткові ставки за кредитами. Але там частка готівкових розрахунків близько 18%. Найменш популярна готівка у Швеції. Там зовсім хочуть відмовитися від паперових грошей. В Україні лише третину розрахунків проводять у безготівковій формі. У Казахстані через картки проводять 68% розрахунків у магазинах", - говорить експерт.

Нацбанк збирається скоротити обсяги готівки з нинішніх 14,3% ВВП до 9,5% 2020 року. Про це заявила голова НБУ Валерія Гонтарева.

"За минулий рік 58% доходів українці отримали в безготівковій формі. Однак 18% витрат проводили безготівково. Більшість звикли знімати доходи з платіжної картки готівкою в банкоматах", - сказала голова НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін поповнив соціальний кошик

Українців стимулюватимуть оплачувати транспорт, комунальні послуги карткою. У безготівковий формат переводитимуть пенсії, стипендії та інші виплати.

"Це правильне рішення, але важко спрогнозувати, чи вдасться його втілити в життя. Поки що за офіційними показниками кількість готівки зростає. 2012-го всі крамниці змусили поставити термінали на законодавчому рівні. Встановили штрафи, проводили перевірки. Зараз важливу роль відіграє стабільність економіки та повернення довіри до банків. Розрахунки картками економічно вигідні. Багато банків повертають певний відсоток із розрахунків карткою, а в магазинах пропонують знижки. Однак українці побоюються користуватися картками", - говорить Олександр Охріменко.

Нацбанк заборонив використання електронних грошей - Webmoney, "Яндекс.Гроші", QIWI Wallet, Wallet one. Повідомлення про це отримали всі українські банки.

Зараз ви читаєте новину «Як позначиться на українцях відмова від готівки - економіст». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26266
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути