Між Туреччиною і Україною не найглибша економічна інтеграція. Найбільше турецька криза може вплинути на експорт продуктів харчування, розповів Gazeta.ua директор програми "Економіка" Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.
"Більші загрози будуть для самої Туреччини. Президент Реджеп Ердоган заявив, що країна готується перейти на розрахунки в національній валюті замість долара зі своїми найбільшими торговельними партнерами - Китай, Росія, Іран і Україна. Такі фінансові операції не будуть сприяти зручності розрахунків із Туреччиною. Об'єми зовнішньої торгівлі можуть через це падати. Це буде посилювати девальвацію, і, як результат, знижувати якість життя населення. Не думаю, що криза у Туреччині якось вплине на українську економіку. Так само як це не позначиться на глобальній економіці. Туреччина не виробляє нічого унікального, що не можна було б дістати в інших країнах", - говорить Анатолій Амелін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туреччина оголосила про санкції у відповідь США
На думку експерта, криза у Туреччині не схожа на теперішню ситуацію в Україні.
"У нас поки що не криза, а турбулентна ситуація. В Україні спостерігаємо приріст економіки, бачимо стабілізацію національної валюти. Також на сьогодні надходження валюти перевищує відтік грошей із країни", - додав Амелін.
США 1 серпня ввели санкції стосовно двох турецьких міністрів у справі американського пастора. Його звинувачують у підтримці тероризму в Туреччині. Після того котирування турецької ліри впали до рекордно низького рівня.
10 серпня турецька валюта опустилася до рекордного мінімуму - до 6,3 ліри за дол.
Коментарі