Типовий російський військовополонений пішов воювати проти України заради "стабільності" та "можливості просунутися".
Про це свідчать результати першого соціологічного дослідження, яке оприлюднив представник Головного управління воєнної розвідки Андрій Юсов 5 травня.
Експериментальне дослідження у квітні провів Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, в межах проєкту "Хочу жить".
"Щодо мотивації окупантів. Сильнішим чинником, який стимулював їх піти воювати проти України 54,8 відсотка полонених росіян назвали "бажання життєвої стабільності", а 35,9 відсотка росіян мотивувала "можливість просунутися в житті", – повідомили в ГУР.
Згідно з дослідженням, проти України воюють представники практично всіх регіонів Росії. Також незаконно мобілізовані на окупованих територіях Донбасу та Криму і контрактники "народної міліції" так званої ЛНР.
40% опитаних зазначили, що потрапили в полон добровільно. Це свідчить про низький моральний дух ворога, кажуть в ГУР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Наш, браток, українець. Своїх пизд..ш, с..ка!" - український боєць до полоненого окупанта
Полонені під час опитування оцінювали особисті якості своїх командирів за п'ятибальною шкалою. 60% опитаних поставили їм найнижчу оцінку – один. Оцінку п'ять поставили лише 1,3% респондентів.
Тільки 17% російських військовополонених заявили, що були повністю забезпечені боєкомплектом. І лише 6% зазначили, що могли розраховувати на підтримку інших підрозділів.
80% військовополонених незадоволені наказами свого керівництва. Понад 50% стверджують, що у разі відступу командири відступлять, а особовий склад залишать.
"Абсолютно не знайшли підтримки у респондентів такі твердження – "бажання помститися за товаришів" та "бажання бути професійним військовим", – наголосили в ГУР.
Згідно з дослідженням, основним джерелом інформації в армії Росії є розмови з товаришами по службі та дзвінки додому. Ці джерела інформації користуються найбільшою довірою, тоді як телебаченню довіряють лише 20% респондентів.
Юсов пояснив, для чого таке дослідження проводилося.
"Зрозуміти докладніше, хто такий середньостатистичний окупант, який його соціальний портрет, його мотиви. Як він бачить та сприймає світ і реальність. І, врешті-решт, що його насправді спонукає", – зазначив він.
Місячне утримання полоненого російського солдата обходиться Україні у 3 тис. грн. на особу.
Раніше уповноважений Верховною Радою з прав людини Дмитро Лубинець показав, в яких умовах утримуються військовополонені росіяни.
Коментарі