Для наявного українського флоту не вистачає місць. Найближчими роками отримаємо до 30 катерів, кораблів і суден забезпечення. Треба створювати берегову інфраструктуру, говорить військовий аналітик Тарас Чмут.
У Військово-Морських силах раніше заявили, що хочуть передавати земельні ділянки на берегах Чорного та Азовського морів для створення баз.
"ВМС має дві бази – "Схід" і "Південь". Кораблі базуються в Одесі, Очакові, Маріуполі й Бердянську. Місць не вистачає навіть для них. Будівництво бази триває від кількох років. Потрібно починати зараз", - каже Чмут.
Має суттєво посилитися наш потенціал на Азові.
"Це забезпечать американські катери Mark VI. Уже сформували морську піхоту, яка дбатиме про безпеку регіону й за необхідності проводитиме локальні протидиверсійні операції. Створять систему висвітлення водної та підводної обстановки. Зможемо контролювати свою 12-мильну зону. Але Москва в будь-який момент може перекрити Керченську протоку – вихід до Чорного моря".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Треба нарощувати якість" - порівняли чисельність українських і російських військ
У Чорному морі ситуація контрольованіша.
"Там є води країн НАТО – Туреччини, Румунії, Болгарії. Безперешкодно можуть заходити флоти нечорноморських країн НАТО – США, Канади, Великої Британії, які є партнерами України. Однак Росія в Чорному морі – головний гравець. Її флот найпотужніший, угруповання військ найсильніше, а з Криму може прострілювати море ракетними комплексами. Головні морські ворота контролює Туреччина, яка з одного боку є партнером Росії, з другого – членом НАТО, спільно з РФ патрулює в Сирії і воює в Лівії проти Росії. Тому питання про вихід російського Чорноморського флоту в Середземне море – відкрите", - пояснює.
ПОВНЕ ІНТЕРВ'Ю ІЗ ТАРАСОМ ЧМУТОМ ЧИТАЙТЕ У ПОТОЧНОМУ НОМЕРІ ЖУРНАЛУ "КРАЇНА" ВІД 23 ЛИПНЯ
В акваторії Чорного моря проходять ювілейні, 20-ті, українсько-американські навчання "Сі Бриз".
Коментарі