На полігоні Ягорлик у Херсонській області успішно пройшли підсумкові тактичні навчання підрозділів протиповітряної оборони Повітряних сил та Сухопутних військ.
Про це повідомив пресцентр Командування Повітряних сил ЗСУ.
За легендою навчань, створене угруповання військ протиповітряної оборони убезпечувало важливі державні об'єкти від ворожих ракетних ударів та авіанальотів.
"На початку навчання українські винищувачі Су-27 і МіГ-29 та штурмовики Су-25 "підігравали" підрозділам зенітних ракетних та радіотехнічних військ, виконуючи польоти в ролі контрольних цілей для засобів ППО. Після тренувальних днів, розрахунки почали реальні бойові стрільби по повітряних мішенях", - ідеться в повідомленні.
Першими відстрілялися розрахунки зенітних ракетних комплексів малого радіуса ураження С-125 М1 та "Оса-АКМ". Їхніми цілями були ворожі безпілотники, що виконували розвідувальну місію наших позицій.
Зазначається, що навчання були максимально наближеними до реальних бойових умов. Загалом розрахунки здійснили понад 30 пусків зенітних керованих ракет у повітряні цілі.
"Оперативна обстановка змінювалась що 10 хвилин. Постійно змінювались бойові завдання і підрозділи, які мали їх виконати. Це сприяло динамічності навчань та тримало в напрузі розрахунки. Ракетникам часто доводилося імпровізувати, знаходити нестандартні рішення, аби відбити повітряний напад ворога.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військовим у зоні ООС дозволили стріляти у відповідь - головнокомандувач ЗСУ
Під час навчань також показала свою ефективність система мобільних командних пунктів. Їхня робота була організована відповідно до концепції розподілених пунктів управління за прикладом досвіду держав-членів НАТО", - розповіли у відомстві.
Після навчань повітряні дивізіони зі всієї України повернулися до пунктів постійної дислокації.
22 вересня 2021 року в Україні розпочалися стратегічні командно-штабні навчання "Об'єднані зусилля – 2021". Їх основна мета ‒ підвищення оборонних спроможностей України та покращення взаємосумісності зі Збройними силами держав-членів НАТО.
У навчально-бойових завданнях візьмуть участь військові підрозділи 15 країн. Зокрема, 11 країн-членів НАТО та чотири країни-партнери. Крім того, від Північноатлантичного альянсу, а саме зі Стратегічного командування НАТО з операцій, запланована участь групи експертів.
Коментарі