95 оборонців Азовсталі, яких Росія повернула Україні, – під посиленим наглядом лікарів.
У колишніх полонених не лише тяжкі поранення та ампутації, багато хто з них у полоні ледь не набув дистрофії, ідеться в сюжеті ТСН.
"Три ложки їжі, все на воді. Тобто поїв ти, дві години й знову їсти хочеться. Тобто малі пропорції", - пригадали військові свій раціон у полоні.
За словами захисників, фізичного тиску у полоні вони не зазнавали, чого не скажеш про психологічне насилля.
"О 6:00 в нас був підйом. Ми слухали гімн Росії. Потім о 8:00 було шикування перерахунок. Після цього ми ходили їсти. Принижували морально. Ми в них "терористи" були, ніби ми стріляємо, вони не стріляють, вони прийшли нас "визволяти", - додали воїни.
Після пережитого на Азовсталі у полоні їм було не страшно, зізнаються бійці. Рятувала надія – всі вірили, що мають повернутися додому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "У всіх сльози на очах" – в МВС показали подружжя нацгвардійців, яких повернули з полону РФ
"Перший обмін, число не згадаю, нас вже повантажити в автобуси з госпіталю. Ми від'їхали на 500 метрів, і сказали, що українська сторона відмовляється вас забирати", - розповідають оборонці Маріуполя.
Майбутній обмін зривався двічі, але зараз частина звільнених захисників відпочивають в українській лікарні. Їх відгодовують та забезпечують усім – від одягу до телефонів, аби вони могли поговорити з рідними. Чи не усі потребують додаткового медичного нагляду, додали в сюжеті.
За хворими в полоні росіяни доглядали лише так, щоб ті не померли, стверджують українські медики.
"Мені здається їм не надавали належну допомогу, тому що і пов'язки були брудні, і рани були нагнійні, і хлопці були дуже виснажені, такі навіть кахетичні. Як на мене, допомога була неадекватна", - сказав хірург Дмитро Мялковський.
Попри все захисники Маріуполя сподіваються якомога швидше вийти з лікарні та повернутися на фронт.
29 червня відбувся наймасштабніший обмін військовополоненими між Україною та Росією від 24 лютого. В Україну повернулися 144 її захисники.
Зі 144 звільнених – 17 прикордонників і 95 оборонців Азовсталі. Серед останніх – 43 військовослужбовці полку "Азов". Найстаршому звільненому захиснику 65 років, а наймолодшому – 19. Більшість з визволених військових мають поранення. Дехто – пересувається на милицях або на інвалідних візках.
Визволений воїн Геннадій Сабідієв закликав українську владу докласти максиму зусиль, щоб забрати з полону усіх. Воїн переконаний, що "ми виграємо цю війну".
Загалом обміну чекають ще майже 2,5 тис. оборонців Азовсталі.
Коментарі