Багато планів з деокупації Донбасу, в тому числі і запропоновані нещодавно, з низки причин є нереалізованими. Реальний шлях вирішення конфлікту повинен припускати введення миротворців ООН і міжнародної перехідної адміністрації. Такий формат врегулювання міжнародних конфліктів уже має успішні прецеденти і обговорюється на поточних переговорах із проблеми Донбасу. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив голова партії "Основа" Андрій Ніколаєнко, коментуючи різні плани врегулювання конфлікту на Донбасі.
Політик переконаний, що "Механізм малих кроків", запропонований главою МВС для деокупації Донбасу, складно реалізувати на практиці. "Тактика "дрібних кроків" не принесе успіху, так як Путіну потрібно буде пояснювати співгромадянам логіку своїх кроків. Росії для отримання згоди на врегулювання конфлікту на Донбасі потрібно запропонувати якусь велику угоду", - зазначив Андрій Ніколаєнко.
Тактика "дрібних кроків" не принесе успіху
Інший формат урегулювання, відомий як "формула Штайнмайера", зі слів Ніколаєнка, також неминуче зіткнеться з труднощами реалізації. "Вибори на Донбасі неможливо провести. Всі погоджуються, що це неможливо. Необхідно, щоб до цього моменту пройшло роззброєння", - пояснив глава" Основи ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Не миротворці" - назвали новий спосіб повернути Донбас
На його думку, досить реалістичним виглядає план, представлений Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України. "Нещодавно Міністерство з питань тимчасово окупованих територій, нарешті, представило свій план урегулювання, і він насправді заслуговує на обговорення. Він передбачає, і про таку необхідність я вже говорив, не тільки введення миротворців, а й роботу міжнародної перехідної адміністрації. І добре, що до нашої влади нарешті дійшло, що потрібно говорити не просто про миротворців, а й про перехідну адміністрацію - необхідно, щоб від захарченків і йому подібних хтось перейняв владу", - підкреслив політик.
Добре, що до нашої влади нарешті дійшло, що потрібно говорити не просто про миротворців, а й про перехідну адміністрацію
Для врегулювання конфлікту на Донбасі Україна повинна переймати кращий світовий досвід вирішення подібних проблем невійськовим шляхом. "Потрібно скористатися досвідом введення тимчасової адміністрації ООН у Східній Славонії. Хотілося, щоб у нас, можливо, був сценарій, який мав місце на півдні Хорватії, коли сербська армія залишилася в казармах і дозволила хорватам зробити те, що вони зробили. Але не можна розраховувати, що Путін буде сидіти, склавши руки, коли українська армія буде намагатися вирішити конфлікт на Донбасі військовим шляхом. Щойно підуть військові успіхи, одразу втрутиться російська армія. Ми вже проходили подібне в Іловайську ", - підкреслив Андрій Ніколаєнко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Було соромно. До країни, чиї громадяни проливають кров на фронті, у Мюнхені не було суттєвої уваги"
Прогрес щодо врегулювання ситуації на Донбасі може бути забезпечений тільки якщо Україна буде наполегливо проявляти ініціативу на міжнародній арені. Ініціатива повинна виходити від влади, а не тільки від політиків, переконаний голова "Основи".
"Треба звернутися до плану мирного врегулювання "Три Основи", що понад рік тому на Мюнхенській конференції з безпеки запропонував лідер партії "Основа" Сергій Тарута. Пропозиції, викладені в плані, в тій чи іншій мірі знаходять підтримку і дискутуються на переговорах. Цей план передбачає ведення постійного переговорного процесу з залученням спецпредставників від всіх сторін діалогу з Донбасу, введення миротворців ООН на Донбас і створення на території ОРДЛО тимчасової міжнародної адміністрації", - резюмував Андрій Ніколаєнко.
Коментарі