29 серпня - День пам'яті за загиблими героями в іловайському котлі.
Українці принесли свічки та квіти під Стіну пам'яті біля Михайлівського Золотоверхого монастиря на якій розміщені фото й імена загиблих в Іловайській трагедії. На тому ж місці відправили поминальну молитву.
На Михайлівську площу віддати шану загиблим героям прийшли їх рідні, побратими, волонтери, та не байдужі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іловайський котел - 366 загиблих, хронологія подій
На території монастиря вже традиційно розмістилась виставка "Блок-пост пам'яті". Речі для виставки збирали члени ГО "Цитадель" - організація у серпні 2014-го займалась пошуком загиблих.
"В Іловайську ми не лише займались пошуком, а й як волонтери привозили допомогу. У серед загиблих у батальйоні "Миротворець" були й наші товариші, - розповідає куратор виставки Павло Нетьосов. - Тому вирішили таким чином вшанувати пам'ять хлопців".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Цілував фотографії загиблих бійців" - генерал вшанував пам'ять загиблих під Іловайськом
До експозиції виставки увійшли речі знайдені на полі бою, поруч з тілами загиблих, а також дорогі їм речі, які передали для виставки рідні.
"Виставка третій рік подорожує Україно, ми її показуємо учням, студентам, солдатам, - пояснює Павло. - Що стосується сьогоднішнього заходу, то в першу чергу його мета — зібрати родичів загиблих в одну велику родину. Вони збираються вдень 28-го, залишаються на ніч, ставлять свічки, спілкуються".
Поруч з "Блок-постом пам'яті" розміщені фото надані бійцями батальйону "Донбас".
Між експонатами виставки стоїть телевізор, на ньому транслюються хроніки 2014-го року. Серед глядачів - командир батальйону "Миротворець" Андрій Тетерук.
Серед родичів загиблих бійців сидить 65-ти річний Зіґмунд Горай, показує на фото свого загиблого сина Олексія. В день смерті Олексію Гораю було 34 роки.
"Син пішов у 2014-му, добровольцем. Був водієм комбата, - розповідає Зіґмунд. - В Іловайську вони тримали залізничне депо. Судячи з розповідей не погано. Батальйон своє завдання виконав. Але, при виході в їх автівку поцілили з РПГ".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мають летіти погони" - ветеран АТО розповів про наслідки Іловайська
"Втрата сина це біль, яку не можна пояснити і втрата яку неможливо заповнити, - продовжує чоловік. - Але, тим не менш, я пишаюся своїм сином і я пишаюся нашими хлопцями. Усіма, хто пішли захищати Україну від фашистсько-російської агресії!".
"Я пишаюся своїм сином і я пишаюся нашими хлопцями. Усіма, хто пішли захищати Україну від фашистсько-російської агресії!"
Родичі загиблих бійців зв'язали снопи із зів'ялих соняшників. Кількість снопів дорівнює кількості загиблих в Іловайську — 366. Поміж снопів встановлені знаки: Іловайськ, Зелене, Олександрівка, Агрономічне — населені пункти, через які проходив так званий "зелений коридор". Під ними – фото загиблих.
29 серпня ЗСУ зазнали найбільших за свою історію втрат. Учасники акції пам'яті хочуть аби він став Днем пам'яті за всіма загиблими захисниками України.
Коментарі