Щоб отримати візу на річне проживання у Чорногорії, іноземці відкривають фіктивні підприємства.
Про це розповідає українка Ганна Миклащук, яка 2 роки живе у в містечку Херцег-Нові, - передає Обозреватель.
"Із звичайної туристичної візи українцям дозволено перебувати в країні три місяці протягом півроку. Для цього потрібно в перші 24 години після приїзду зайти у спеціальний заклад і оформити тимчасову реєстрацію. Потрібно вказати адресу і документ на право власності. Якщо селишся в готель, реєстрацією займається приймаюча сторона. Ще потрібно заплатити збір. В минулому році це було близько 70 центів (близько 25 грн) в день" - говорить Ганна Миклащук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка працювала у Японії моделлю за їжу
Щоб оформити річну візу, приїжджі звертаються до бухгалтерів.
"Серед бугалтерів є як місцеві, так і вихідці з СНД. Тут важливо не помилитися, знайти адекватного і чесного. Найпростіше оформити візу з наявністю нерухомості або в у шлюбі з черногорцем. Є і інший шлях - відкрити своє підприємство. Майже всі такі підприємства фіктивні. Головне - вчасно платити податки"
Для отримання візи іноземці повинні показати, що можуть себе утримувати. Для цього на рахунку повинно бути не менше € 3650.
"Правила подачі документів на річну візу постійно змінюються. З минулого року потрібно проходити нострифікацію диплома про вищу освіту або шкільного атестату та надавати довідку про несудимість. Всі документи повинні бути перекладені на чорногірську мову уповноваженим перекладачем. Переклади - завірені нотаріусом. Деякі вирішують займатися всіма цими клопотами самостійно. Але враховуючи місцеву бюрократію і, найчастіше, незнання мови, все може закінчитися відмовою через дрібні помилки".
Коментарі