22-річна Вікторія Янчук з Рівного разом з 29-річним чоловіком Яковом Янчуком 8 місяців тому переїхали жити в Братиславу, Словаччину.
За освітою Вікторія економіст. У Братиславі працює сортувальницею одягу на складі. Чоловік - механік. Рік працював на автомобільному заводі Volkswagen. Заробляв від 700-1000 євро. Потім на заводі пішло скорочення. Зараз Яків працює водієм на тому складі, що й дружина.
Словацьку мову Вікторія вивчила сама, без курсів. Зараз вона носій мови. Каже, що словацька дуже подібна до української. У вивченні головне перепитувати співрозмовника. Якщо не розумієш - просити, аби той вживав якесь інше слово.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Киянка розповіла, як покинула улюблений бізнес та поїхала у грузинське село відкрити кав'ярню
"Працюємо по 8 годин. Субота, неділя - вихідний. Умови кращі ніж в Україні. До виїзду за кордон працювала по 14 годин, варила каву. Заробляла 4 тис. грн в місяць", - каже Вікторія.
З чоловіком на двох маємо 2 тис. євро на місяць. За квартиру платимо 500 євро. За 300 євро в місяць можна їсти все, що захочеш. Ціни - такі, як і в Україні, але зарплати вищі. На свята всі супермаркети роблять великі знижки, щоб люди могли закупити харчів.
В місяць реально можна відкладати 1000 євро. Для того, щоб відкрити власний бізнес в Україні, якщо, наприклад, він коштує 100 тис. грн - в Словаччині треба працювати рік.
"Ми тут не плануємо залишатися. Чоловік хоче повернутися в Україну, сумує. Ледве вмовила, щоб пожити в Словаччині ще рік. Поки вдвох, то тут добре. Коли з'явиться дитина- декретні тут платять лише 200 євро", - каже Вікторія.
Іноземцю для того, щоб переїхати на роботу в Естонію, для початку потрібно отримати спеціальний дозвіл від поліції. Заявку на такий дозвіл подає онлайн ваш майбутній роботодавець, який хоче прийняти вас на роботу. Якщо компанія є в офіційному реєстрі стартапів, ця заявка буде оброблена протягом одного дня (для звичайних компаній цей термін становить 10 днів), і ви отримаєте дозвіл на роботу електронною поштою.
Коментарі