субота, 08 грудня 2018 00:16

Відмовтеся від роботи в клубах і караоке - українка розповіла, де краще працювати в Китаї
6

Важко звикнути до місцевої їжі, сумує за борщем та ковбасою
Фото: З особистого архіву Тетяни Калініної
У Китаї знайшла хлопця - Дениса, який приїхав з Владивостока вчитися на економіста
 Актори, співаки, моделі з європейською зовнішністю користуються в Китаї великою популярністю
Радить відмовлятися від роботи в клубах і караоке, найчастіше це нелегально.
Якщо виникнуть якісь проблеми з документами або поліцією, варто звернутися в посольство України в Китаї

Українці Тетяні Калінінй 24 роки. Вже кілька років вона живе і працює в Китаї - в місті Ченду, куди поїхала у 2014 році. Вона розповіла, що необхідно для переїзду до Піднебесної, як перейшла на місцеву кухню і які професії краще не освоювати, щоб не загриміти в поліцію, пише ресурс Своі.City.

У 2014 році в Донецьку Таня закінчила училище культури за фахом режисер театралізованих заходів. Головними її захопленнями з дитинства були хореографія і вокал.

"Я завжди мріяла попрацювати в Азії. Знайомі з танцювальної студії шукали вокалістку для контракту в Китай на 4 місяці. Вирішила себе спробувати в цій сфері. Прослуховування пройшло вдало, і вже до кінця серпня були готові наші візи. Так я вперше полетіла в Китай, - розповідає Тетяна, - Батьки мене підтримали. Хоча спочатку ніхто не вірив в успіх. Додому поверталася в плюсі ​​та з масою вражень, попри всі труднощі, що спочатку виникали в Китаї ".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тринадцята зарплата та подарунки перед Різдвом : українка розповіла про роботу на німецькій пошті

Тамтешнє життя кардинально відрізняється від українського. Найважче в перший час було без знання мови. Навіть знання "універсального" англійської не завжди рятувало ситуацію.

"Дуже складно було звикнути й до місцевої їжі. Безліч дивних страв, незвичних для нашої людини - коров'ячі шлунки, варені жаби та смажені личинки ... І зашкалює гострота китайських страв. Тут в основному рис і локшина, а іноді так починаєш сумувати за борщем і ковбасою ", - зазначає Тетяна.

Пропрацювавши в Китаї близько півроку, Таня повернулася до Донецька, влаштувалася працювати до палацу культури керівником театрального гуртка. Але незабаром зрозуміла, що таке життя вже не для неї. Вдруге Таня поїхала вже назовсім. В Україну поверталася тільки у відпустку - провідати рідних і друзів. Дівчина зізнається: після кожної поїздки все важче стає дихати без Китаю, настільки її зачарувала ця країна. Місто Ченду тепер називає другим рідним. Зараз вона працює на фрілансі вокалісткою, моделлю і танцівницею. Навчається в сичуаньському університеті в Ченду на мовних курсах китайської.

Для початку краще знайти легальний контракт агентства, де ставка буде близько 1000 доларів. Це буде як "вступний курс" для ознайомлення з країною і її законами.

"У цьому році буду складати іспит на п'ятий рівень HSK (а всього їх шість). А в наступному році планую вступати до університету на графічний дизайн", - розповідає Тетяна.

І навіть особисте життя склалося на новому місці. З Денисом Таня познайомилася тут же, в Китаї - хлопець приїхав з Владивостока вчитися на економіста.

Автор: З особистого архіву Тетяни Калініної
   Актори, співаки, моделі з європейською зовнішністю користуються в Китаї великою популярністю
Актори, співаки, моделі з європейською зовнішністю користуються в Китаї великою популярністю

За її словами, приїхати в Китай для роботи та навчання не так вже й складно. Особливо якщо ви - людина творча і хочете працювати у сфері шоу-бізнесу. Актори, співаки, моделі з європейською зовнішністю користуються в Китаї великою популярністю. Безліч агентств мають свої групи у соцмережах, де можна знайти оголошення про відповідні вакансії. Також легко влаштуватися в Китаї, наприклад, викладачем англійської - досить мати середній рівень знання мови та не зовсім вже жахлива вимова.

Є, звичайно, в пошуку роботи й свої підводні камені. Ризик нарватися на несумлінного роботодавця завжди присутній, але й убезпечити себе можна.

"Краще відмовлятися від роботи в клубах і караоке, найчастіше це нелегально. Зараз все частіше поліція арештовує наших хлопців саме там. Особливо хочеться застерегти дівчат: не погоджуйтеся на подібну роботу, якщо вам дорогі печінка і честь. Це пряма дорога у сферу ескорт -послуг і просто споювання алкоголем, - рекомендує Тетяна, - Дуже неприємно визнавати це, але через складні обставини в нашій країні багато дівчат приїжджають сюди саме для такої роботи, а у китайців формується стереотип легковажних і легкодоступних українок. Тому при перегляді оголошень завжди задавайте собі питання: за що саме можуть платити 30-40 тисяч юанів? Краще і найпростіше - знайти легальний контракт на агентство, де ставка буде близько 1000 доларів, але як "вступний курс" для ознайомлення з країною і її законами це ідеально. Після контракту можна вирішити, як бути далі, йти вчитися або піти на фріланс ".

Автор: З особистого архіву Тетяни Калініної
  Якщо виникнуть якісь проблеми з документами або поліцією, варто звернутися в посольство України в Китаї
Якщо виникнуть якісь проблеми з документами або поліцією, варто звернутися в посольство України в Китаї

Працювати в Китаї можна за спеціальною візою - робочої або студентської з поправкою на роботу. У другому випадку в візу ставиться відмітка про те, що ви студент, який працює, і працювати вам дозволено не більше восьми годин на тиждень. Для студентів існують гранти на навчання, але дізнаватися про них потрібно в конкретному навчальному закладі, куди збираєтеся вступати.

Якщо виникнуть якісь проблеми з документами або поліцією, варто звернутися в посольство України в Китаї. Саме посольство знаходиться в Пекіні, а консульства є в Шанхаї та Гуанчжоу. Офіційну інформацію і контакти легко можна знайти в інтернеті.

Іноземців в Китаї багато, особливо в великих містах, таких, як Ченду. Хтось приїжджає сюди вчитися, хтось працювати - легально чи не дуже. Дуже багато приїжджає росіян і українців, в тому числі й з Донбасу.

Автор: З особистого архіву Тетяни Калініної
  Важко звикнути до місцевої їжі, сумує за борщем та ковбасою
Важко звикнути до місцевої їжі, сумує за борщем та ковбасою

"Тут, далеко від батьківщини, ми всі тримаємося один за одного. Я за 4 роки ще ні разу не зустріла українського або російського націоналіста, - розповідає Тетяна, - Навпаки, завжди підтримуємо один одного і сходимось в думках з приводу одного: просто нехай буде мир. Відносини між простими людьми не повинні псуватися через політику. Іноді жартуємо: мовляв, ми взагалі в Китаї живемо, нам все одно, що хтось там ворогує і кидається один в одного балалайками та салом. Звичайно, дуже хочеться, щоб нарешті відновився мир в рідному Донбасі".

Зараз ви читаєте новину «Відмовтеся від роботи в клубах і караоке - українка розповіла, де краще працювати в Китаї». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути