Житомирянин Михайло Кравченко із дружиною та сином живуть на острові Самоа в Тихому океані. Його дружина родом із села Мотаа.
"Із дружиною познайомилися в Новій Зеландії, коли святкувала день народження в кафе. Там закінчила університет. На батьківщині влаштувалася викладачем хімії в університеті. На островах у нас народився син — Калай", - розповідає Михайло.
Самоа розташований далеко від цивілізації. Щоб добратися в Європу, треба летіти 37 годин із пересадками. Серед туристів — австралійці та новозеландці.
"Перше, що відчув, коли вийшов із літака — ефект сауни. Там волого і жарко. Європейцям важко призвичаїтися до такого клімату. Згодом зрозумів, що то не найгірше. Справжня проблема — комарі. У нас шкіра тонша, ніж у місцевих, і її прокушують із більшим задоволенням. Місцеві на комах не звертають увагу. Я ходив весь в укусах. Рятував будинок тестя. Там скрізь є москітні сітки", - пригадує Михайло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Воду у ванній гріють кілька разів" - українка про житло в Японії
Через теплий і вологий клімат тут можна відкрити досить незвичний бізнес.
"Родина тут має бізнес – косить траву. Через високу вологість трава росте, як скажена. За тиждень — до пояса. Вони купили газонокосарки і косять біля банків, шкіл і в приватному секторі. Кожну ділянку стрижуть раз на тиждень. За невеличкий шматок платять $12. Брат працює косарем, а тесть розвозить техніку. Місцева валюта — тала. Але переважно все перераховують у долари", - каже Михайло.
Місцеве населення зайняте будівництвом готелів і обслуговуванням ресторанно-готельного бізнесу.
"Заробітки тут невеликі. Дружина в середньому отримує 300 доларів. Ті, хто хоче заробити, вирушають у Нову Зеландію. Там працюють на будівництві й отримують мінімум 2 тисячі доларів", - каже Михайло.
Вероніка Фандікова переїхала до Стамбулу і почала вести свій блог. Вона записує інтерв'ю в українок, та жінок з країн колишнього Радянського союзу, які переїхали, спростовує міфи про Туреччину та публікує смішні відео, які пов'язані з життям турків.
Коментарі