Подружжя Марія Данько та Іван Балін щороку їздять зимувати в Таїланд. Із собою беруть домашнього улюбленця - бультер'єра Жору. Про незвичний досвід розповіли Gazeta.ua.
"Під час відпочинку з чоловіком у Таїланді познайомилися з людьми, які щороку їздять туди зимувати. Ідея дуже сподобалася. На наступний рік розписалися і замість весілля вирішили витратити гроші на подорож Азією. Звільнилися зі своїх робіт з умовою, що повернемося через півроку. Об'їздили Таїланд, В'єтнам, були на Балі і в Малайзії", - розповідає Марія Данько.
Після повернення українці створили інтернет-магазин із одягом для собак, щоб мати можливість працювати віддалено, и ведуть свій блог. Цього року втретє поїдуть на острів Самуї в Тихому океані, який входить до території Таїланду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка розповіла, як п'ять місяців жила на екзотичному острові
"Перед поїздкою в тайському посольстві оформляємо туристичну візу. Вона дається на два місяці. Потім доплачуємо 50 доларів, щоб продовжити її ще на місяць. Якщо плануємо залишитися довше, потрібно виїхати із країни. Наприклад у сусідню Малайзію, зробити там нову двомісячну тайську візу і повернутися назад".
За словами Марії, щоб зекономити, квитки краще купувати заздалегідь. Варто слідкувати чи не має акцій та намагатися не потрапляти на святкові дати.
"Прямий переліт в два боки обходиться в 30 тисяч гривень з людини. Летимо до Бангкоку. Там беремо в оренду автомобіль. За п'ять днів платимо близько 6 тисяч гривень. Якщо взяти на менший термін, доведеться доплачувати за те, щоб машину доставили назад. Їдемо близько 600 кілометрів до порту. По-дорозі зупиняємося на ночівлю. Далі заїжджаємо на паром, який переправляє нас на острів. Це коштує близько 500 гривень за автомобіль і водія. Для мене, як пасажира, потрібно купувати окремий квиток. Він коштує близько 100 гривень".
"Коли подорожували вперше, залишили свого собаку в батьків. Він трагічно загинув. Вирішили, що нового пса-бультер'єра Жору скрізь братимемо із собою. За місяць писали листа у ветеринарний контроль Таїланду про те, що хочемо приїхати із собакою. Збирали довідки з переліком щеплень. А також робили дозвіл на те, що беремо із собою собаку. Його потрібно було підтвердити в аеропорту".
В українських міжнародних авіаліній є обмеження - вага собаки разом з боксом не повинна перевищувати 32 кілограми. Ціна квитка фіксована - близьтко 6 тис. грн в один бік.
"У Таїланді із собакою не можна сідати у громадський транспорт. В орендовану машину теж. Коли винаймаємо автомобіль, доводиться ховати Жору в багажнику. Якщо помітять можуть виписати штраф - близько 10 тисяч гривень"
За словами українців, із собакою важче знайти житло. Тайці бояться, що домашній улюбленець буде заважати сусідам.
"Ми орендуємо не великий будинок зі спальнею, вітальнею і кухнею. Це коштує близько 300 доларів. Даємо телефони людей, у яких уже орендували житло. Щоб вони підтвердили, що собака не заважає навколишнім".
"Що стосується їжі, бюджет на продукти дорівнює київському. М'ясо коштує дешевше, ніж в Україні. А овочі, навпаки, дорожчі. Наприклад, кілограм курячого філе в супермаркетах - .60 гривень. При цьому кілограм цибулі - близько 40 гривень. Є люди, які працюють зазвичай харчуються у тайських кафе. В середньому страва там коштує близько 40 гривень. З України беремо із собою лише гречку. Всі інші продукти є в місцевих супермаркетах".
Коментарі