Третього березня в Японії всі сім'ї, у яких є дочки, відзначають жіночий день. Його називають Хіна-мацурі або Святом дівчаток. Про це Gazeta.ua розповідає Ольга Даншина з Києва, яка живе в Токіо.
"На свято 3 березня прийнято їсти особливу страву-блюдо "чіраші-дзуші" з рису з шматочками риби, молюсків, креветок. Також дівчаткам в цей день підносять в подарунок традиційні солодощі - хіна-араре", - говорить Ольга Даншина.
"У цей день, згідно з давнім ритуалам очищення, хвороби і нещастя переносили на паперову фігурку у вигляді людини і кидали її в річку. Згодом цей ритуал трансформувався і закріпився, як свято ляльок. У будинках, де є дочки, обов'язково виставляють традиційні багатоярусні підставки хіна-кадзари з ляльками хіна-нинге. Ляльки зображують мешканців імператорського двору на чолі з імператором і імператрицею".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Після університету можу відкрити власну клініку" - українка розповіла, як стала стоматологом
За словами українки, цей набір дарується родичами, наприклад, бабусею і дідусем, при народженні внучки.
"Ляльки Хіна-нінге - сімейна реліквія. Іноді їх вартість може доходити і до декількох тисяч доларів. Ляльки є життєвим оберегом тільки одній дівчинці і не передаються у спадок. Щороку хінакадзарі з ляльками виставляється в будинку завчасно і ховається на наступний день після свята. Вважається, що якщо залишити його довше, це відстрочить майбутній день весілля дочки".
Після весілля донька забирає набір в новий будинок, але не передає його своїм дочкам.
"Будучи тільки її оберегом, з ним можуть передатися і нещастя, які випали на її долю. Ляльок не можна просто викинути за непотрібністю! Їх відносять до храму і спалюють зі спеціальними молитвами", - каже Ольга.
Раніше Ольга Даншина розповіла Gazeta.ua про 5 особливостей святкування Нового Року японцями. На Новий рік у них немає ні ялинки з іграшками, ні Діда Мороза, ні звичних подарунків дітям. Єдина схожість з українцями - це сімейне свято і застілля.
Коментарі