Ексклюзиви
вівторок, 20 серпня 2019 00:16

На вулицях дратував запах фастфуду – українка поділилась враженнями від Канади
8

Людмила працює у кафе за 14 доларів на годину
Фото: Надано Людмилою Розум
Вартість оренди невеликої квартири на околиці Торонто - від 1000 доларів
Першим у Канаду поїхав чоловік Ігор на навчання
Робочу візу Людмилі відкрили тільки з другого разу. Тепер вона може працювати у країні поки там навчається чоловік
У країні недорого можна купити вживане авто, більше грошей треба на його ослуговування та оплату парковки

У Канаді менше витрачають часу на приготування їжі – розігрівають напівфабрикати, або купують готові страви. Морепродукти коштують трохи більше, ніж курятина. Якщо харчуватись вдома, на продукти треба близько 400 доларів на місяць для двох людей.

Про це Gazeta.ua розповідає 22-річна Людмила Розум з міста Новоград-Волинський Житомирської області. Вона пів року як переїхала до чоловіка Ігоря у Торонто. Вони побрались рік тому. Але дівчині не одразу відкрили робочу візу у країну. Людмила розповідає про особливості переїзду, адаптації та життя у Канаді.

"Країну для переїзду обирав чоловік для навчання, ще коли були не одружені та вчились на 4 курсі. Він добре знає англійську мову, тому склав рейтинг англомовних країн. Обирали Канаду, о там нижчі ціни, ніж, наприклад у США, - згадує Людмила, - У липні 2018 року Ігор отримав візу, а через місяць ми одружились. Через 2 тижні після розпису він полетів у Канаду на навчання".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За ящик манго заплатила 1 євро – українка розповіла про життя у Голландії

Через декілька місяців подали документи на візу для Людмили. У цьому їм допомагав консультант. Дівчина писала мотиваційний лист, де пояснювала чому хоче поїхати у країну, збирала довідки з навчання, роботи, про дохід. Проте перший раз отримала відмову.

Автор: Надано Людмилою Розум
  Робочу візу Людмилі відкрили тільки з другого разу. Тепер вона може працювати у країні поки там навчається чоловік
Робочу візу Людмилі відкрили тільки з другого разу. Тепер вона може працювати у країні поки там навчається чоловік

"Як ми з'ясували, причина відмови була у тому, що подумали начебто наш шлюб був фіктивний, уклали його тільки щоб отримати візу. Думаю, що консультант не зміг розказати правдиво про наші стосунки та що ми зустрічались близько 5 років, - ділиться Людмила, - Це було дуже боляче, ми з чоловіком на той час не бачились вже чотири місяці та втратили гроші".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка розповіла, чому не варто їхати працювати в Чорногорію

Наступна спроба отримати візу була через 3 місяці. Ігор та Людмила вже самі писали мотиваційний лист, розписували де були, що робили, коли освідчилися та як одружилися. Додавали фото та підписували дати. Батьки також писали лист, де підтверджували, що ми жили у них. Після медичного огляду в Києві, що є обов'язковими для робочої візи, дівчина отримала дозвіл на роботу. Тепер Людмила могла працювати у Канаді, поки Ігор навчається.

Автор: Надано Людмилою Розум
  У країні недорого можна купити вживане авто, більше грошей треба на його ослуговування та оплату парковки
У країні недорого можна купити вживане авто, більше грошей треба на його ослуговування та оплату парковки

У травні 2019 року дівчина купила квитки та полетіла до чоловіка. Дорога була з пересадкою. Коштував переліт 11 000 грн, прямий рейс дорожчий - 17 000 грн

"Спочатку усе здавалось яскравим, я була щаслива, що нарешті побачила Ігоря. Але через декілька тижнів у мене почалась депресія. І головна проблема – мова. Я знала англійську на середньому рівні. В Україні ми більше приділяємо увагу граматиці та письму, а не розмовній мові. Тому у Канаді було тяжко порозумітись. Усі говорили не так як наші викладачі. Тут багато національностей та різних акцентів, - згадує Людмила, - Важко було без рідні. Вони завжди могли підтримати, вислухати. А через різницю у часі не завжди вдавалось поговорити. Через це почувалась дуже одинокою. Треба було вивчати життя з нуля. Банківська та медична система, магазини – усе було новим".

Автор: Надано Людмилою Розум
  Пара їздила на Ніагарський водоспад
Пара їздила на Ніагарський водоспад

Адаптувалась до нової країни Людмила тільки через 3 місяці, коли зник мовний бар'єр та з'явилась робота. Вона працює у кафе за 14$ на годину. Разом з чоловіком винаймають невеличку квартиру-студію за 1300$ на місяць. Додатково платять 80$ за світло та інші комунальні платежі, вода та опалення – безкоштовні. На місяць родині треба ще 400$ на продукти, 25$ на мобільний зв'язок. Окрема стаття витрат – громадський транспорт, за 2 години треба трохи більше 3$.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діаспорянка назвала незвичні місця, де швидко вивчити іспанську

"Машину вживану легко можна купити. Але дорожче виходить її обслуговування, страховка та оплата стоянки, - розповідає Людмила, - Вартість брендового одягу така ж. Але не треба збирати гроші, щоб купити зимову куртку. Навіть купити меблі не проблема. З зарплати можна спокійно купити стіл та ліжко, невелику техніку. Це не якась розкіш. Не треба брати на це кредити, достатньо мінімальної зарплати".

Автор: Надано Людмилою Розум
  У місті багато безкоштовних майданчиків для спорту та парків для відпочинку
У місті багато безкоштовних майданчиків для спорту та парків для відпочинку

Людмила розповідає, що коли тільки приїхала, гостро відчувала запах смаженої картоплі та олії з закладів, де продають фастфуди. Таких закладів досить багато у місті. Бо канадці простіше відносяться до їжі, не приділяють стільки часу її приготуванню, як в Україні. У магазинах багато заморожених напівфабрикатів та готових страв.

"Бачила навіть варені яйця у баночці! – ділиться Людмила, - Вдома я готую звичну українську їжу: пюре, котлети. Але у меню додалась тортилья, у коржик, як наш лаваш додаємо різні начинки. Також сподобався місцева солодка картопля. Червону рибу вдома купували тільки на свята, а тут можна дозволи її кожний день. Якщо вартість морепродуктів трохи вища за ціну курки, чому б ні. Є багато продуктів, які тут дешевше, але не гречка. Дуже сумую за миргородською мінеральною водою. Її можна знайти тільки в українсько-польському магазині".

Автор: Надано Людмилою Розум
  На місяць родина витрачає 400 доларів на продукти
На місяць родина витрачає 400 доларів на продукти

Дівчині подобається природа та парки, там багато дерев та лавочок. Зазначає, що там немає наметів, де щось продають. У громадських місцях не можна пити пиво, але можна курити марихуану. Тут вона легалізована. Поряд з цим люди займаються спортом. Побудовано багато безкоштовних майданчиків для катання на роликах, гри у футбол та баскетбол, є відкриті басейни та інше.

"Не вистачає українських людей, щоб хтось прийшов у гості, щоб наготувати щось смачного та душевно посидіти. Особливо на свята самі. Нас запрошували місцеві знайомі на дні народження. Але у них усе по іншому проходить. Ніхто не сидить за столом, не так багато їжі. Усі беруть закуски та напої і ходять спілкуються, грають в ігри, - зазначає Людмила, - Тут немає життя як у фільмах, треба багато працювати та бути готовим вчитись у будь-якому віці. Для життя у Канаді треба мати велику мотивацію".

В Ізраїлі ніхто не переймається зовнішнім виглядом. У спеку можна зустріти дівчину у теплому взутті та курточці з шапкою. Усі віряни їдять кошерну їжу, ту, що дозволена Торою. Крім того, є певні правила та обмеження. Наприклад, можна їсти молочне не раніше, ніж через 6 годин після того, як поїли м'ясне. Щоб обійти це правило вигадали морозиво без молока.

Зараз ви читаєте новину «На вулицях дратував запах фастфуду – українка поділилась враженнями від Канади». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути