Пенсіонери можуть отримувати українські виплати в 21 країні світу. До переліку входять держави-учасниці СНД, а також Болгарія, Естонія, Литва, Латвія, Іспанія, Польща, Португалія, Чехія та Словаччина.
"Українські пенсіонери можуть отримувати виплати закордоном, якщо між країнами укладена міжнародно-правова угода щодо пенсійного забезпечення. Якщо договыр відсутній, пенсію дають за шість місяців наперед перед від'їздом. Далі виплати припиняють. На практиці Пенсійний фонд нараховує гроші. А людина не може їх отримати, бо для цього в державі немає механізму. Відновити пенсію можна після повернення Україну", - розповідає Gazeta.ua адвокат юридичної компанії "Бі ен СІ" 28-річний Ігор Солонина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Держава оплачує житло" - українець про пільги німецьких пенсіонерів
Гроші переказують у валюті країни, де проживає пенсіонер, за офіційним курсом Національного банку України. Витрати бере на себе Пенсійний фонд.
"Люди, які проживають в інших країнах, мають два варіанти. Перший - оформити довіреність. Наприклад, на когось з родичів. Він отримуватиме і пересилатиме пенсію. Щоправда, пенсіонер повинен раз на рік приїжджати в Україну. Показати, що він дійсно живий і має право на виплати, - каже Ігор Солонина. - В іншому випадку потрібно звернутися до Пенсійного фонду. Внаслідок відмови - оскаржити її в суді. Подібні позови найчастіше задовольняють. Показовою є справа, яку виграв українець у Європейському Суді. Його позбавили пенсії, бо довгий час проживає в Німеччині. При цьому чоловік відпрацював свій трудовий стаж".
Із 1 жовтня українським пенсіонерам піднімуть виплати від 200 до 1000 гривень.
Коментарі
1