Таких дитсадків, які ми звикли бачити в Україні, в Ірані немає. Там не зустрінеш навчальний заклад з величезними майданчиками на 12 груп. Дітям не проводять музичні заняття. Та найголовніше - там не має кухні. А значить - дітей там не харчують.
"Важко знайти дитсадок, в якому діти вчаться увесь день, як в Україні. У нашому місті дитсадок працює у дві зміни. Моя донька ходить до дитсадка у другій половині дня. Передаю в руки вихователям у південь о 12-й, забираю о 16-й. Перша зміна з 8-ї до 12-ї години дня. Всі групи зайняті. Помічники вихователів не вкладають дітей спати. Тихого сну там нема. Навіть не годують. Кухні немає. Тому кладу доньці в рюкзак власноруч приготовлену їжу у термоланчбоксі. Це може бути бургер чи навіть суп, каша, які не треба підігрівати", - розповідає Gazeta.ua харків'янка Тетяна, яка виїхала до Іранку 9 років тому. Мешкає у місті Ахваз. Блогер розповідає в Instagram про життя в Ірані.
За 4 години навчання в день вони встигають навчитись малювати. Рішають логічні задачі, вчать вірші, ліплять. А головне підтягують персидську мову.
Щомісяця за відвідування дитсадка платимо 20 доларів в місяць. Вартість залежить від курсу долара. Є і дорожчі дитсадки. Вони нагадують приватні дитсадки.
Вартість відвідування дитсадка дуже коливається. Ціна залежить від району. Зараз в Ірані мінімальна зарплата $100. Середня коливається $250-400.
Якщо в батьків двоє малих дітей, то їм важко віддати 40 доларів щомісяця. Тому багато людей виховують дітей вдома. Особливо, якщо є кому з ними сидіти. Переважно в Ірані — живуть великими сім'ями і хтось з родичів пригляне за дитиною.
Якщо дитину нема потреби в дитсадок віддавати, то її доглядає один із батьків. Або батькам доведеться кидати роботу і сидіти з дитиною. Міф про те, що в Ірані жінки сидять вдома - брехня. Більшість працює. Особливо, коли криза", - каже Тетяна.
Дитину в дитсадок можна залишити на дві зміни. Але це буде подвійна плата.
"Сама відвожу дитину в дитсадок. На крайній випадок – наймаю таксиста. Він теж бере за свої послуги по курсу долара. Хоч таксист – чужа людина, але йому довіряємо. Сам дитсадок радить таксиста. У них є база перевірених водіїв, яким можна довірити дитину. По документах він рахується як уповноважена особа. Батьки можуть привести його у дитсадок, щоб вихователь наочно побачив його обличчя, як він виглядає", - додала жінка.
На відміну від шкіл, дівчатка та хлопчики вчаться разом в одній групі. Новорічні ранки чи інші свята не проводять. Лише іноді влаштовують їм свята за рахунок батьків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фільтрувати мову потрібно завжди - українка про плюси та мінуси життя у Вірменії
У дитсадках Вінниці облаштують камери відеоспостереження. Встановлення відеокамер зможе забезпечити мінімальний контроль за відвідувачами у зв'язку із черговими повідомленнями про "замінування". У такі місця, як дитячі садки у більшості випадків може потрапити будь-хто. Зловмисникам не потрібно докладати зусиль, щоб опинитись у будівлі чи на території навчальних закладів.
Коментарі