Ексклюзиви
Неділя, 22 вересня 2019 04:16

Експерт пояснив, чому українські компанії переїжджають за кордон

Експерт пояснив, чому українські компанії переїжджають за кордон
фото надане піар-менеджером Тетяною Савіцькою Юрій Моша назвав причини, чому українські компанії переїжджають за кордон

Українські компанії все частіше виводять свої бізнеси в інші країни.

Є кілька факторів, які підштовхують українців до таких дій.

"В першу чергу мова йде про те, що вони платять менше податків. Тут варто згадати офшори. Якщо гроші приходять з-за кордону, то податків платити не треба. Тому багато українців, відкриваючи компанії-офшори, виводять гроші, щоб зменшувати свою податкову базу", - розповів Gazeta.ua експерт Юрій Моша, засновник міжнародної компанії "Другий паспорт".

Друга причина - для збереження грошей. Якщо податки були сплачені в Україні, то в іншу країну виводять вже чисті гроші – прибуток. Таким чином, всі фінанси зберігаються за кордоном – в надійному банку.

По-третє - захист власності. За допомогою офшорів є можливість заховати справжніх власників, бенефіціарів. І навіть правоохоронним органам дуже складно знайти справжній слід.

"Вже потім - працювати і заробляти гроші. Наприклад, IT-фахівці. Розробивши додаток в Україні, вони можуть заробити 10 тисяч доларів, а в США з таким же стартапом – в п'ять разів більше. Тому компанію відкривають для того, щоб легше було укласти угоду з замовниками. До американської компанії довіри буде набагато більше, - говорить Юрій Моша. - Я кажу про IT-сектор, оскільки це варіант, який зустрічається найчастіше. Також подібною схемою користуються і компанії в сфері онлайн-торгівлі, а також виробничі компанії, і ті, хто пов'язаний із закупівлею обладнання та перевезенням його в Україну".

Україна, звісно, втрачає багато від переходу бізнесу за кордон. В першу чергу – податки. І, ясна річ, доходи, тому що фінансові потоки рухаються за кордон, зауважує експерт.

"Це вже буденність сьогоднішнього часу і з цим тяжко боротися. Хіба що встановлювати фінансову "завісу" і не випускати гроші, як, наприклад, в Туркменії", - підкреслив Моша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший пішов з молотка за лічені хвилини - українка продає ангелів по всьому світу

В основному український бізнес мігрує в США. Також країни Західної Європи, Великобританію, Німеччину.

Багато хто довіряє і Східній Європі – відкривають компанії в Польщі, Чехії, Угорщини, країнах Балтики.

Зараз ви читаєте новину «Експерт пояснив, чому українські компанії переїжджають за кордон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 4362
Голосування Чому президент Зеленський погодився на "формулу Штайнмаєра"?
  • Хоче швидких перемог для себе і не розуміє наслідків для країни
  • Робить це через тиск європейських партнерів
  • Піддався Росії
  • Це зрада і немає, чого обговорювати
  • Ще не все пропало, ситуацію можна виправити
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода