В Америці відкрито чимало ресторанів, які дивують гостей українською кухнею. Пропонуємо дізнатися про 5 найвідоміших закладів.
Veselka
За 63 роки існування ресторан Veselka змусив Нью-Йорк закохатися в українську кухню. Тут знімають епізоди фільмів, обідають американські знаменитості, а на вихідних – вишиковуються черги охочих скуштувати українські страви, пише "Голос Америки".
Цього року "Веселка" стала третім найкращим цілодобовим рестораном Америки за версією Інтернет-видання The Daily Meal.
Riel
Вареники зі стейком, чіпси з буряка, алкогольний коктейль "Борщ з кислинкою" – усі ці незвичні кулінарні комбінації можна спробувати в ресторані українсько-французької кухні Riel. Він розташований в одному з найбільших міст Техасу, Г'юстоні. А придумав їх канадець українського походження, у минулому професійний хокеїст Раян Лачейн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Річну програму пройшли за два місяці" - українка з Чилі розповіла, чому обрала для сина домашню освіту
Нещодавно Лачейн увійшов до списку 20-ти найкращих кухарів Північної Америки за версією одного з провідних кулінарних журналів, а сам Riel назвали найкращим новим рестораном року.
Стріча
Відчути на смак Україну гурмани Нью-Йорка приходять до скромного підвального приміщення у так званому "українському селі" на Мангетенні. Вже понад 40 років при українській Греко-католицькій церкві Святого Юра працює кухня під лаконічною назвою СТРІЧА.
Тут готують лише традиційні українські страви, а на зароблені гроші підтримують церкву. Не всі знають про існування цього унікального місця, адже навіть назва ресторанчику написана незрозумілою американцям кирилицею.
Pierogie Kitchen
Марі Торп, чий дідусь був українцем, 16 років тому відкрила вареничну Pierogie Kitchen у Філадельфії, штат Пенсильванія. Жінка хотіла зберегти культуру, яка починала зникати в регіоні.
Better Than Baba's
Варенична на колесах Better Than Baba's здобула титул найкращого фургону з їжею у Вінніпезі. Вона також зберігає лідерство за найбільшою кількістю клієнтів.
Її власник - українець Андрій Маліцький. Він виїхав зі Львова до Канади в 14-річному віці. Змалку захоплювався куховарством, спостерігаючи, як готує його бабуся. У віці 28 років відкрив вареничну на колесах у місті Вінніпег, де почав використовувати бабусині рецепти, додаючи до них власні штрихи.
Виїхати в чужу країну через бідність та заробити мільйони. Такий сценарій здається казкою. Однак українські емігранти довели, що це цілком реально. Gazeta.ua пропонує дізнатися історії 3 українців, які з нуля сколотили мільйонні статки за кордоном.
Коментарі