неділя, 21 серпня 2022 18:00

Вистава за творами астрофізика та неймовірні історії пристрасті: що подивитись в театрах Києва у вересні 2022

Київські театри поступово відновлюють роботу, яку переривало повномасштабне вторгнення країни-агресорки Росії. Зараз більшість топовий столичних театрів знову ставлять вистави. А частина з них навіть представляють прем'єри.

Gazeta.ua пропонує дізнатись, які нові спектаклі можна буде подивитись у київських театрах у вересні 2022 та що про них треба знати.

Театр Франка

"Калігула", режисер Іван Уривський

За час повномасштабного вторгнення РФ в Україну "франківці" випустили нову виставу за твором Альбера Камю "Калігула". Намагаються розкрити таємницю зла у людині, яка має абсолютну владу і не має, з ким розділити думки й враження. За сюжетом, Калігула зникає зі свого палацу після страти його коханки Друзіли. За кілька днів правитель повертається іншим.

"Ця річ про давньоримського імператора-тирана написана під час Другої світової. Тож за центральним персонажем хоч-не-хоч маячили фігури Гітлера чи Муссоліні. Та й чи не в кожному диктаторові можна знайти щось від Калігули. І його поява на сцені в Україні, що воює з сусідом-диктатором, видається цілком логічною. Утім, Іван Уривський уникає надто спрощених підходів. У виставі немає жодних прямих натяків на будь-кого із сучасних авторитарних політиків. Буде розчарований той, хто сподівається "впізнати" тут когось із нинішніх можновладних монстрів", – каже про виставу театрознавець Віталій Жежера.

Виставу грають двома складами.

"Ми бачили в головній ролі актора Віталія Ажнова. В іншому складі цю роль грає Олександр Рудинський. У Ажнова трагедія Калігули – це трагедія світлої витонченої душі, погубленої недугою всевладдя. Цей талановитий хлопчик-імператор, у душі поет, хоче досягти неможливого – й виходить за межі дозволеного. Тим і знищує себе. Отже, вистава – не так про тирана, як про згубну спокусу тиранії. Від неї гинуть усі – й друзі Калігули, і його противники, як-от Хереа – цією роллю переконливо дебютував у франківців артист Роман Ясіновський. Цей герой ніби інфікується від Калігули заразою диктатури. Зрештою, обох шкода", – додає Жежера.

Показ вистави запланований на 6, 20, 29 вересня.

Театр на Лівому Березі

"Поїхати не можна залишитися", режисерка Тетяна Губрій

Після перерви відновлює покази і Театр на Лівому березі. У вересні ставлять прем'єру, заплановану ще минулоріч. Тема – супер актуальна в наших реаліях – реалізація українця за кордоном. За сюжетом, головний герой Максим їде працювати до Польщі. Чи зможе він там віднайти себе?

"Добре там, де нас нема. За статистикою більше 3-х мільйонів українців працюють за кордоном. Чому так стається? Ніби все добре, ніби і земля і руки-ноги є, і голова на плечах, але все одно нам не вдається влаштувати своє життя в рідній країні. Через інтернет, соціальні мережі, завдячуючи яким ми практично розучилися спілкуватись вживу, ми бачимо як добре десь там. Здається, що за кордоном все легко, там на кожного чекає справжнє щастя, великі можливості. Наша реальність ввижається сірою, поганою – тож хочеться втекти в красиву закордонну картинку, де все буде добре, або ж.. все-таки лишитись і спробувати владнати все тут", – написали в анонсі.

Показ – 11 вересня.

Молодий театр

У столичному Молодому театрі одразу дві прем'єрні вистави, і обидві про кохання.

"Фенілетиламін", режисери: М. Вівчар, В. Коваль, Д. Назаренко, К. Федяєва

Неймовірні історії кохання переплели в одному спектаклі – обіцяють захопливе видовище, яке дещо відволіче глядача від супер напруги, в якій перебуваємо цілодобово.

Назвали виставу "Фенілетиламін" – це хімічна сполука, що виникає у мигдалеподібному тілі мозку закоханої людини та стимулює сексуальне збудження.

"Невеличкий готель на півдні Сполучених Штатів, за дивним збігом обставин об'єднав шість історій кохання. Кожна унікальна та не схожа на іншу. Кожна близька й зрозуміла. Тут і коханці, що тікають від буденності подружнього життя. Брат з сестрою, які намагаються здолати заборонену пристрасть. Заміжня жінка, яку захопив адюльтер з юнаком, і самотня жінка – жертва кохання до професора, що довгі роки проводить експерименти над нею в пошуках еліксиру вічного кохання.

Тут і любовна драма зрадженої адміністраторки готелю, і буденна історія покоївки, що заблукала у стосунках з одруженими чоловіками. Смішні й драматичні водночас, ці історії занурять вас у вир любовних пристрастей. Молоді актори та режисери створили щемливе, просякнуте еротизмом дійство за мотивами оповідань Реймонда Карвера, Джерома Д. Селінджера, Рея Бредбері та Доріс Деррі", – повідомляють в анонсі.

Покази – 7, 28 вересня.

"Замах на самотність", режисерка Дарія Назаренко

Вистава за твором найвідомішого ізраїльського абсурдиста Ханоха Левіна про пошуки кохання й щастя.

"Женитися – не дощик перечекати", – стверджує народна мудрість. Саме тому чоловіки зазвичай неохоче стають до шлюбу. І саме тому деякі жінки вигадують безліч хитрощів, приманок та пасток, щоб окільцювати своїх обранців. Ця війна триває вічність, і не буде їй кінця.

Вистава за п'єсою Ханоха Левіна у гротесковому прочитанні Молодого театру через призму гумору, відвертості та парадоксу вдивляється в душу звичайнісінької людини, аби знайти відповідь на питання, що найбільше хвилює людство, – як стати щасливим", – повідомили в анонсі.

Покази – 6 вересня, 21 вересня.

Театр на Подолі

"Одного разу в Парижі", режисер Ігор Матіїв

У Театрі на Подолі ставлять комедію про легендарну німецьку й американську акторку Марлен Дітрих.

"Одного разу в Парижі чарівна білявка Лені Ріфеншталь залізла у квартиру до легендарної Марлен Дітрих.
Чи готова кінодіва повернутися у велике кіно, щоб знятися у геніальної режисерки зі скандальною репутацією?
Дві такі різні та такі схожі жінки, котрих доля розкидала по різні сторони барикади, розкажуть про шлях до спокути, що лежить через мистецтво", – пишуть в анонсі.

Прем'єра - 29 вересня 2022

Автор: theatreonpodol.com
  У Театрі на Подолі ставлять комедію про Марлен Дітрих
У Театрі на Подолі ставлять комедію про Марлен Дітрих

Театр на Печерську

"Світ у горіховій шкаралупі", режисер Дмитро Захоженко

У Театрі на Печерську поки що не анонсували гучних прем'єр, але там продовжують ставити експериментальну виставу, яка стала однією з найбільш популярних у публіки. "Світ у горіховій шкарлупі" – вистава за мотивами бестселеру одного з найвідоміших астрофізиків сучасності – Стівена Гокінга.

"Уявіть собі виставу про фізику і будову всесвіту. Про час і матерію. Про питання походження нашого життя і про межі людського пізнання. І про морок невігластва мова теж піде. Адже світло і темрява існують поруч так само, як матерія та антиматерія", – написали в анонсі.

"Світ у горіховій шкарлупі" став переможцем Всеукраїнського театрального фестивалю-премії GRA в номінації "Кращий пошуково-експериментальний спектакль".

"Вистава за мотивами Стівена Гокінга – це так само сміливо, як розсунути силою інтелекту наше уявлення про світобудову і зробити приголомшливі відкриття, не встаючи з інвалідного візка", – написали тоді в одному з відгуків.

Театр юного глядача

"Вождь червоношкірих", режисерка Ірина Стежка

Поки у столичному ТЮГу готують прем'єри – тут також ставлять топову виставу, яка незмінно збирає повні зали глядачів. Оновлену виставу "Вождь червоношкірих" за твором О. Генрі зі шкільної програми можна побачити у вересні.

"За сюжетом, сина багатого фермера викрадають двоє шахраїв-невдах з метою виручити грошенят. Але малий бешкетник тільки цьому і радий: його знущанням над горе-викрадачами немає меж. Адже на кожного, навіть найхитрішого й найпідступнішого розбійника завжди знайдеться той, хто його провчить. Рекомендовано: батькам — згадати своє хуліганське дитинство; дітям — надихнутися пригодами без телефонів", – написали в запрошенні.

Покази вистави – 10, 11 вересня.

На початку ХІХ ст. вистави в Києві відбувалися в будівлі, зведеній близько 1805 року за проєктом архітектора Андрія Меленського. Перший київський театр розташовувався там, де зараз починається вул. Хрещатик і розташований "Український дім". Більше про історію театрів у Києві можна почитати тут.

Зараз ви читаєте новину «Вистава за творами астрофізика та неймовірні історії пристрасті: що подивитись в театрах Києва у вересні 2022». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі