Вівторок, 04 лютого 2014 11:11

Вибрали офіційну культурну столицю Європи цього року

Вибрали офіційну культурну столицю Європи цього року

Шведське місто Умео, яке розташовано в провінції Вестерботтен, офіційно вступив в права культурної столиці Європи. Це почесне звання в 2014 році він носить разом зі столицею Латвії Ригою.

Найбільший центр півночі Скандинавії, "місто беріз" Умео часто називають "воротами в Лапландію". Тут проживають 118 тис. осіб. Один з його найвідоміших уродженців міста - автор відомої детективної трилогії "Міленіум" Стіг Ларссон. Центр міста в ці дні перетворився на величезну сцену, тут пройшли концерти та виступи. Всі заходи культурної столиці згруповані по 8 порам року календаря саамів - корінної народності шведської півночі. Жителі Умео і туристи зможуть познайомитися з народними костюмами і промислами, традиціями і звичаями, які своїм корінням йдуть в далеке минуле.

Одним з головних подій став 12-годинний марафон ораторів, які, безперервно змінюючи один одного, висловлювалися з приводу наболілих тем, які хвилюють мешканців міста. Багатьом туристам була цікава екскурсія "По слідам Стіга Ларссона" - місцях, пов'язаних з юністю письменника, частина з яких описана в трилогії "Міленіум".

Програма 2014 року розрахована на поціновувачів культури, вона включає концерти класичної та сучасної музики, 30 фестивалів танцю і світла, виставки дизайну і театральні постановки.

У місті відкрився центр документальної фотографії і найбільший в Європі приватний музей гітар. Тут з'явиться новий культурний центр і музей історії жінок. У театральній афіші культурної столиці - балетна трупа з Монте-Карло "Трокадеро", "Євгеній Онєгін" Чайковського у постановці Норрландской опери і багато іншого.

Церемонія відкриття культурної року називалася "Гарячий сніг". Темою цього світлового шоу, що проходив на льоду річки Умео, стали стали пейзажі півночі Швеції.

Зараз ви читаєте новину «Вибрали офіційну культурну столицю Європи цього року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 391
Голосування За якою перенесеною культурною подією ви найбільше сумуєте?
  • Книжковий Арсенал
  • Кінофестиваль "Молодість"
  • Atlas Weekend
  • UPark Festival
  • Leopolis Jazz Fest
  • Kyiv Comic Con
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути