В Україні зросла кількість розлучень серед молодих пар, які побралися без роздумів, йдеться в сюжеті ТСН. Тепер в Україні на розлучення зважуються легше і частіше, ніж колись.
За словами психологів, створений на емоціях закоханих шлюб, розпадається так само імпульсивно і швидко. У більшості випадків ініціатором розлучення в Україні стає жінка.
Психологи зазначають, що на відміну від радянських жінок, сучасні українки не бояться бути самостійними та самотніми. Вони вже майже цілком перейняли європейську тенденцію - не тримаються за невдалий шлюб, а починають шукати нове щастя. У РАГСах кажуть, що багатьох наречених, які обіцяли довго жити в любові і злагоді, розлучають уже за рік-два.
"Це молодь, яка дуже швидко вирішила одружитись, і вони ж ще не мають дітей", - розповідає керівник відділу держреєстрації актів цивільного стану Рада Дашутіна.
За даними експертів Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України, цьогоріч кількість розбитих сімей стала ще більшою - майже кожна третя пара. Україна разом з Росією і Бєларуссю лідирують за кількістю розлучення на тисячу населення у Європі. Головною причиною розлучень психологи називають невміння говорити одне з одним про проблеми і радять звертатися по допомогу до фахівців. Водночас нині в Україні пару, яка розлучається, в РАГСІ ніхто не зупиняє.
"Ніякої бесіди - це не наш привілей, і ми не маємо права втручатися. Зараз настільки немає грошей у держави, що в штаті РАГСу психолога немає. Але адміністрація міста займається цим", - каже Дашутіна.
Зазначимо, що у 2008 році одружувалися майже на 25% рідше, ніж у 2007-му, натомість розлучаються так само часто.
Коментарі
1