У Міжнародному виставковому центрі відкрилася виставка "Модна лялька". Свої роботи на виставці представило з двадцяток майстрів. Це ляльки та колекційні іграшки із тканини, сіна, спеціального гіпсу.
"Ляльки стали популярними років п'ять-десять тому. Багато людей створюють з них колекції. Купують як для інтер'єру, так і для ігри. Бо лялька в домі створює домашній затишок. Часто купують на подарунок солідним чоловікам, які займають пости. Їм приємно, бо така лялька повертає в дитинство. У багатих все є, вони всього досягли, а тут отримали ляльку в подарунок і відчули себе дітьми. Повертаються в щось хороше. Із ляльок зараз дуже популярна українська тематика", - відзначив чоловік, який продає в'язані іграшки та ляльки в українському стилі. Останні коштують 150-300 грн.
Лялька майбутнього має нести добро і позитив.
"Не думаю, що вона буде схожа на робота чи буде жорстока і зла. У всіх покупців очі та обличчя загоряються від доброї ляльки. Навіть у світі інноваційних технологій буде такий світ ляльок, де від всіх 3-5D технологій можна буде відпочити і розслабитися".
Поруч продають іграшки із сіна. Маленькі сувенірні коштують 70 гривень, колекційні — 200-500.
"Іграшки для мене як діти. Не можу сказати, яка улюблена. Коли починаю робити, вже знаю, як кого буде звати. В багатьох іграшок є паспорти, національності, рід занять. Оцей заєць — ванільна Біанка. Вона пахне ваніллю, бо в торбинці має ванільну есенцію. А оце м'ятна Матільда, а це коричний Фред", - розповіла про свої іграшки Анна Петриченко.
Сіно для іграшок жінка купує на кінній фермі за Києвом.
"Сіно не дуже дороге, але багато у відхід іде. Купую тюками, а потім перебираю від стрючків, листя, а далі пресую в іграшку. Якщо неслухняне або пересохше — зволожую водою. Іграшки довго стоять і пахнуть сіном. Можна навіть пропилососити", - наголошує майстриня.
Коментарі