24 лютого у Музеї книги та друкарства відкрили виставку „Книга художника". Акцію здійснено за підтримки Фонду Рината Ахметова, у рамках програми грантів для сучасної культури. Виставка триватиме до 31 березня.
Особливістю жанру книги художника є те, що автор проробляє не лише текст, але й ілюстрації та інші елементи. У виставці представлені роботи близько шести десяти художників з України, Німеччини, Польщі, Росії та Сполучених Штатів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 25 років тому помер родоначальник комерційного мистецва
За словами представниці Фонду Рината Ахметова Олесі Островської ця виставка є кроком до зміни парадигми музейної роботи в Україні. Особливістю експозиції є те, що кожен відвідувач може власноруч погортати книги.
„Необхідна зміна музеїв з інституції, котра тільки зберігає на інституцію, яка розмовляє зі своєю аудиторією. Відповідно розширює аудиторію і залучає нових відвідувачів у різний спосіб. Виставка, яка представлена, видавалася нам важливою з огляду на прецедент зміни. Часто українські музею перебувають, ніби у 60-х роках з досить статичним способом роботи. І для нас був важливим крок назустріч аудиторії" – сказала вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На аукціон виставлять найпопулярнішу серед грабіжників картину
Директор музею Валентина Борковська зазначила, що проект почався з одного концепту – „12+12. Майбутнє паперу". Він спонукає замислитись над проблемою для чого потрібна книжка сучасній людині і якою вона буде у майбутньому. Кожен художник мав створити книгу лише на одному аркуші формату А4. Такий виклик приніс дуже цікаві результати. Учасниця проекту Олена Рачковська розкрила свої відчуття: „Було неймовірно цікаво подолати обмеження".
Зацікавлення тематикою спонукало організаторів виставки та художників до розширення концепції й доповнення його ще двома спецпроектами. Перший з них, Rutabook, під керівництво Рути Коршунової, є свого роду зібранням книжки про книжку. Другий – є колекцією авторських книжок на різноманітну тематику.
Окремо представлена книга, яка є дипломною роботою студента Львівської академії друкарства Романа Андрійовського. Книга „Страсті Христові" створена з металу з використанням кованих та литих елементів. За ідеєю автора кожна сторінка доповнює наступну.
Це вже третій подібний проект у музеї друкарства і, за словами організаторів, не останній.
Коментарі