Гурт "Гайдамаки" записує у Польщі новий альбом. Його появу очікують восени. Диск матиме 12 композицій. Лідер музикантів Олександр Ярмола розповів Gazeta.ua про нову роботу.
Чим новий альбом відрізнятиметься від попередніх?
- Альбом буде нетрадиційний. Раніше, коли робили пісню, додавали до неї народні мелодії на акустичних інструментах. Тепер під пісню підкладаємо потужний гітарний риф, народні інструменти ж грають імпровізації в народному стилі, а не готові мелодії. Це, якби Ван Гогу чи Пікассо загадали розмалювати у народному стилі церкву. Отримали б вже їхнє бачення у межах народної гамми. А у нас це рок.
Фольк вже не є таким популярним на Заході, як 5 років тому?
- Коли відбувся його бум і музиканти почали склеювали між собою народні мелодії, було цікаво. Коли гурти займаються у цьому напрямку 5-6 років, це перестає бути таким цікавим. Фольк-музика і фольк-рок у цілому світі потребують креативного перетворення.
Серед "Гайдамак" з'явилися польські музиканти? Чи польська музична традиція вплинула на вашу музику?
- І це також. Взагалі, більше впливає традиція самої рок-музики. У музиці є два підходи: рифовий і гармонійний. Гармонійний — це академічний, коли в основі лежить послідовність акордів. На рифовому підході засновані рок та етнічна музика. Коли одна баба за столом заспівує, друга баба на її мелодію кладе свою і ніхто не думає про послідовність акордів. У нашому новому матеріалі буде багато саме такого підходу. Якщо американський рок рифовий, а український мелодійний і гармонійний, то польський знаходиться посередині. Український рок більше етнічний. Польський — текстовий. Велике значення має зміст текстів.
Коментарі