Батьки прикрашають стосунки з дітьми і ситуацію в сім'ях. Про це сказав сьогодні уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко , представляючи результати дослідження "Права дітей в Україні: реалії і виклики після 20 років незалежності", повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.
У дослідженні було вивчено питання частоти спілкування батьків з дітьми на теми, які турбують і є важливими для дитини. За результатами дослідження, спілкування батьків з дитиною відбувається досить рідко. Так 72,5% батьків спілкуються зі своїми дітьми не більше години у будній день. Причому навіть у вихідні дні тільки половина батьків приділяє спілкуванню з власною дитиною більше 60 хвилин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У невінчаних батьків часто сварки у сім'ї, діти хворіють - мольфарка
"Основними темами, на які батьки спілкуються з дітьми, є шкільні оцінки та виконання завдань, які перед дитиною ставили мати або батько. Як показало дослідження, батьки часто не знають, про що спілкуватися з дитиною, або взагалі не приділяють цьому достатньо часу ", - сказав Павленко.
Примітно, що відповіді на ряд питань суттєво відрізнялися у дітей і батьків.
Так, твердження "Усі члени моєї родини розуміють і підтримують один одного" підтримали 93% батьків і лише 68% дітей, а твердження "Наша сім'я вечеряє разом" - 85% батьків і 64% дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти п'ють горілку, бо хочуть відчувати себе дорослішими
З твердженням "Наша сім'я радіє успіхам один одного і співпереживає невдачам" погодилися 94% батьків і лише 63% дітей.
Крім цього, 78,5% батьків розповіли, що в їх сім'ях ніхто не вживає ненормативну лексику, серед дітей цей показник склав 47%.
"Діти і батьки по-різному оцінюють свої сім'ї Причому різниця здивувала. Ця різниця, на нашу думку, колосальна. Діти більш критично оцінюють ситуацію у сім'ї, а батьки трохи брешуть щодо реального стану справ в сім'ї", - сказав Павленко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Якщо діти грублять, їхніх мам навряд можна назвати героїнями"
Крім цього, 47% дітей розповіли, що їхні батьки взагалі нічого не знають про їхні проблеми. 42% дітей розповіли, що батьки майже нічого не знають про те, як вони витрачають кишенькові гроші, близько третини опитаних дітей зазначили, що батьки не знають, які оцінки вони одержують у навчальних закладах.
Коментарі