4 вересня на 76-му Венеційському кінофестивалі відбулася прем'єра кінострічки "Атлантида" Валентина Васяновича. Фільм - про війну та її наслідки - після 2025 року.
"Атлантида" - це смілива арт-хаузна стрічка, участь у якій взяли лише непрофесійні актори - ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ і навіть судмедекспертиз.
"Це антиутопія. Про результати війни з Росією. Зрозуміло, ми виграли, але отримали повністю непридатну для життя територію. Головний герой повертається з війни додому. Заводи закриті, інфраструктура знищена, вода отруєна. Він хоче залишитися там і шукає мотивацію, яка його утримає на цій території. Кінець умовно щасливий і дає надію", - розповів режисер стрічки Валентин Васянович.
Виробництво фільму підтримала не лише Державна агенція з питань кіно, але й фонд Олександра Петровського "Солідарність".
"Цей фільм ставить перед світом питання: ЩО БУДЕ після закінчення війни на Донбасі?
Водночас цей фільм представляє нові тенденції у розвитку світового кінематографа. Що й оцінило високе журі Венеційського кінофестивалю, запросивши стрічку для участі в основному конкурсі, - зауважила на прес-конференції в Венеції на острові Лідо представниця фонду Аліна Петровська. - Ми віримо, що фільм стане класикою нового українського кіно. Бо виконаний на найвищому мистецькому рівні.
Ми хочемо показати Європі не картинку війни, а обличчя героїв, які проходять індивідуальний шлях у боротьбі за свою любов, за своє нове життя, у боротьбі за свою пам'ять з якої вже ніхто не забере нашого 5-річного досвіду боротьби за Україну".
Результати конкурсної програми 76 Венеційського кінофестивалю стануть відомі наступного тижня. Але вже зараз можна сказати про черговий прорив повноформатного українського кіно на міжнародний ринок. При чому - у трійку кінофестивалів класу А - Венеційське Бієннале.
Венеційський міжнародний кінофестиваль — найстаріший кінофестиваль у світі. Проводиться щорічно у вересні на острові Лідо. Головний приз — "Золотий лев".
"Горизонти" (Orizzonti) є другою за значущістю програмою Венеційського кінофестивалю і проводиться паралельно з головним конкурсом. До участі у цій секції відбирають художні та документальні фільми, які представляють нові тенденції у розвитку світового кінематографа.
Коментарі