Ексклюзиви
Вівторок, 08 травня 2018 09:05

"У вас є можливості, важелі впливу. А нічого не робиться - тільки бла-бла-бла" - Вітовська

Автор: Тарас ПОДОЛЯН
  Ірма Вітовська вважає, що український кінематограф втратив 15 років. Ця індустрія зараз тільки починає розвиватися. Їй бракує серйозних сценаріїв, змістовних
Ірма Вітовська вважає, що український кінематограф втратив 15 років. Ця індустрія зараз тільки починає розвиватися. Їй бракує серйозних сценаріїв, змістовних

В українському політичному істеблішменті не працює ціннісний блок. Натомість залишається споживацька психологія, ненажерливість.

Таку думку в інтерв'ю gazeta.ua озвучила актриса Ірма Вітовська.

"Один час дуже хотіла піти в політику. Щоб мати можливість впливати на Нацраду, культурні реформи. Зараз я розчарована. Не може вийти цей постколоніальний смак. Нічого не робиться - тільки бла-бла-бла. І на цьому піаряться. У вас же все є - можливості, важелі впливу. А ви пускаєте тільки бла-бла-бла? Не доводите до кінця те, що декларуєте. Крім зневаги - нічого.

Заможні люди західного світу вкладають гроші у школи в Африці, спонсорують дослідження раку. А в нас - тільки ненажерливість, глотатєльний рєфлєкс", - каже Вітовська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рагулі вважають: я плачу податки - прибирайте за мною лайно моїх собак

На її думку, для розвитку українського кіно держава мала би стимулювати виконавців, які є носіями мови.

"Україномовний артист мовчить своєю мовою в кадрі - погляд, видих, акцент, наголос, твої звички - все диктує. Актори-вихідці із західної України - Микола Береза чи Роман Луцький - стають популярними. Вона на екрані органічні, бо є україномовними в житті. Олешко Романа Луцького у "Сторожовій заставі" тим і бере, що він не вивчив текст. Він його народжує тут і зараз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фільм "Межа" забрав половину нагород словацької кінопремії

А яку державу ми будуємо, якщо деякі наші викладачі, які самі знімаються в російських фільмах, радять вчити російську. Що ви тут робите? Нічого вам не муляє? Що хтось із наших хлопців без рук, без ніг. Без життя. Вибачити можна багато, але не продаж держави", - каже акторка.

Вважає, що український кінематограф втратив 15 років. Ця індустрія зараз тільки починає розвиватися. Їй бракує серйозних сценаріїв, змістовних.

"Добре, що ці процеси зрушили. Але нам іще доведеться боротися за повернення глядача у кінотеатри. Нинішній глядач – 15-25 років. Старше покоління пішло з кінотеатрів у 1990-х, коли був занепад кіно. З іншого боку, 150 кінотеатрів на всю Україну – це дуже мало", - каже Ірма Вітовська.

Повну версію інтерв'ю у матеріалі "По 12 годин у силіконі. Після зйомок лікувала шкіру, відновлювала емаль на зубах" - Ірма Вітовська

Ірма Вітовська зіграла головну роль у містичному фільмі "Брама". Стрічку зняв український режисер Володимир Тихий. Картина розповідає про сім'ю, яка живе у Чорнобильській зоні відчуження поблизу міста Прип'ять. На чолі родини - авторитарна баба Пріся. Їсть галюциногенні гриби. Біля покинутої радіолокаційної станції "Дуга" бачить портал у паралельну реальність.

Зараз ви читаєте новину «"У вас є можливості, важелі впливу. А нічого не робиться - тільки бла-бла-бла" - Вітовська». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі